Spoznajte najúčinnejšie prípravky na akné

S akné sa mnohí zoznámia v puberte a niektorí z nich sa s ním nerozlúčia ani v dospelosti. Ako proti nemu účinne bojovať? Hľadanie vhodných produktov na akné je pre mnohých niekoľkoročné trápenie. V tomto článku sa dozviete, čo pri problémoch s akné pomáha najviac.

zdroj: freepik

Akné: problém, ktorý zabíja sebavedomie

Akné sa môže objaviť na tvári, dekolte i chrbte. Darmo pijeme čaje z odporúčaných byliniek, pravidelne navštevujeme kožného lekára a skúšame zapáchajúce, no zrejme účinné mastičky na pleť. Účinok sa nedostaví, a ak áno, tak často len dočasne.

Mohla by pomôcť zmena jedálnička? O delenej strave sa už dávno hovorí ako o lieku na všetko. Navštevovať pravidelne kozmetičku? Dospievajúce dievčatá skúšajú aj hormonálnu liečbu, ktorá nie každej sadne. Nájsť najúčinnejšie prípravky na akné je, zdá sa, nemožné. Začarovaný kruh.

Toto naozaj účinkuje

Akné sa môže vyskytovať na suchej i mastnej pokožke. Je to prejav hormonálnej nerovnováhy spojený s nadmernou produkciou kožného mazu. Póry sa upchajú a baktérie si stavajú svoje domčeky v podobe nevzhľadných pupáčikov. Tento kožný problém treba riešiť hneď na začiatku! Produkty na akné zvyčajne obsahujú formu vitamínu B3, v krémoch ju nájdete pod názvom niacínamid, často aj v kombinácii so zinkom. Medzi ďalšie účinné látky, ktoré dokážu proti akné zabojovať, patrí napríklad:

  • aktívne uhlie,
  • extrakt z čajovníka,
  • zelený čaj,
  • aloe vera,
  • íl,
  • kyselina diová,
  • konopný olej.

Vyhnite sa kozmetike obsahujúcej:

  • alkohol,
  • parfumy,
  • komedogénne oleje (upchávajúce póry),
  • agresívne peelingy.

Obmedzte konzumáciu cukru, mliečnych výrobkov a do jedálnička zaraďte viac vlákniny. Pleti sa netreba dotýkať a vyrážky nevytláčajte, aby ste situáciu nezhoršili. Existujú náplasti, ktorými akné efektne prekryjete, alebo prípravky, ktoré aplikujete priamo na vyrážku.

Čo typ pokožky, to iný produ prípravkykt na akné

Suchá a citlivá pleť potrebuje krémy s nižšími hodnotami pH. Mastnej pleti budú vyhovovať čistiace krémy a zmiešanej pokožke zasa jemné čistiace gély. Ak máte citlivú pokožku, vyhnite sa produktom na akné obsahujúcim kyselinu glykolovú. Má silné exfoliačné účinky a mohla by vám podráždiť pokožku.

Upchaté póry a čierne bodky vám nežne prečistí kyselina salicylová, ktorá dokáže preniknúť hlboko do pokožky, odstrániť odumreté kožné bunky a zmierniť jazvy po akné.

Ak máte citlivú pokožku, voľte nižšiu koncentráciu. Odporúčajú sa prípravky s 1 % alebo 0,5 % obsahom kyseliny salicylovej. MEDIK8 Blemish Control Pads sú čistiace vankúšiky napustené kyselinou salicylovou, ktoré účinne ošetrujú pokožku.

zdroj: freepik

Vytvorte si rituály starostlivosti o pleť

Hlavné zásady starostlivosti o pleť nás rodičia naučili už v detstve. Vieme, že tvár si treba umývať ráno i večer. Ak ste už našli značku kozmetiky, ktorá vám vyhovuje, doprajte pokožke očistu a hydratáciu pomocou špeciálnych prípravkov ráno i večer.

Čistiaca pena MEDIK8 Clarifying Foam s obsahom niacínamidu, kyseliny salicylovej a čajovníkového oleja, ktorý pokožku čistí, upokojuje a dezinfikuje, by nemala chýbať na poličke vo vašej kúpeľni.

Odlíčenie pokožky a čistenie gélom/penou nestačí. Pleťová voda dokončí očistný proces. Na pleť ešte treba natrieť ochranný krém s liečivým účinkom, ktorý zmierňuje akné, no zároveň pomáha i ako prevencia proti vzniku nových vyrážok.

Vyskúšajte denný zmatňujúci hydratačný krém MEDIK8 Balance Moisturiser & Glycolic Acid Activator bez obsahu olejov, ktorý eliminuje zápalové procesy, pomáha produkcii kolagénu a vyrovnáva tón pleti.

Starostlivosť o pleť je nielen nevyhnutnou rutinou, ale aj momentom, kedy sa môžete oddať sama sebe, relaxovať a obnovovať. Investujte do seba čas a energiu, pretože vaša pleť si to zaslúži. Starajte sa o seba s láskou a oddanosťou.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov