Spôsoby, ako sa zviditeľniť v online svete

Aby sa vaše produkty a služby dostali do povedomia ľudí, musíte byť viditeľný. Toto je 6 spôsobov ako sa teda dostať do povedomia vašich budúcich zákazníkov.

tvorba webstranok eshopov marketing reklama grafika fotenie viditelne

1. Webstránka

Vaša web-stránka alebo e-shop je najdôležitejší marketingový nástroj pre rast vášho podnikania. Okrem responzívneho dizajnu stránky, by mal byť web pútavo graficky spracovaný. Tvorba web stránok a tvorba eshopov zahŕňa aj dômyselne premyslený obsah, od textov (alebo popisov produktov), cez grafiku, až po fotografie (napr. produktov).

2. SEO

Jednoducho povedané optimalizácia pre vyhľadávače, je jedným z najúčinnejších nástrojov zviditeľnenia na internete. SEO optimalizácia nie je však krátkodobá záležitosť, avšak chybu neurobíte ak budete pravidelne pracovať na kvalitnom obsahu webstránky alebo eshopu.

3. Blog

Písanie blogu tvorí základ pre SEO. V blogu publikujete články s tipmi, radami a nápadmi teda s relevantným obsahom pre vašu cieľovú skupinu potenciálnych zákazníkov. Tým si budujete u nich aj dôveru.

4. Sociálne siete

V sociálnom priestore, na Facebooku, Instagrame, YouTube, Twitteri, Tik-Toku a iných sieťach, je kľúčové získanie si dôvery. Tieto média sú pre komunikovanie produktov a služieb priam stvorené. Budovanie fanúšikovskej základne je veľmi dôležité, nakoľko takmer 75% užívateľov sa rozhoduje prostredníctvom týchto sietí.

5. Emailing

Posielanie emailov o novinkách tzv. newslettery je jedným zo spôsobov ako si vybudovať vzťah so zákazníkom. Využite ich tiež vo svoj prospech! Zdieľajte so svojimi potenciálnymi zákazníkmi, ktorí sa prihlásili k odberu, akcie, novinky, tipy a pod.. Samozrejmosťou je meranie konverzie emailingu.

6. Platená reklama

Reklamné kampane už nie je len o novinách, letákoch a billboardoch. Stretávate sa s ňou denno-denne aj v online svete. Reklamu si viete zaplatiť na Facebooku, Googli alebo v rôznych online magazínoch či blogoch. PPC reklama na Googli funguje jednoducho tak, že graficky pripravíte reklamu, nastavíte v Googli, zaplatíte za kliknutie a ste vyhľadateľný.

Ak potrebujete byť viditeľný a zviditeľniť sa aj v online priestore, odporúčame osloviť cenovo prijateľného freelancera z viditelne.sk

Hoci Ján pôsobí v Prešove na východe Slovenska, online svet však nepozná hranice, pomôže samozrejme aj tým vzdialenejším.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov