Umelkyňa vo svojich ilustráciach zobrazuje jedinečný vzťah matky a dcéry

Pre mamičky nie sú žiadne dva dni rovnaké – každý prináša nové výzvy a rozličné radosti. Umelkyňa Sora Ceballos-Lopez skúma stránky materstva vo svojich každodenných kresbách. Používa pri tom vodové farby a detailné vzory nakreslené perom či fixkou, aby tak zachytila jedinečné puto medzi matkou a dieťaťom, obzvlášť medzi mamou a dcérou. Niektoré jej ilustrácie sú rozprávkové, iné viac realistické, ale každá z nich je očarujúcou reprezentáciou vzťahu, ktorá zahreje pri srdci.

Na Instagrame autorka vysvetľuje, že jej prvé ilustrácie vznikali počas tehotenstva, keď očakávala narodenie svojej dcérky Gaby. Začala zbierať sošky a umelecké predmety s témou vzťahu matky a dcéry, čo prerástlo do tvorby jednoduchých skíc, keďže kreslenie bolo počas školských čias jej hobby. V istom zmysle jej dieťa prinavrátilo jej vlastnú detskú kreativitu. A hoci Gaby má dnes už 10 rokov, jej mamina stále kreslí. Od začiatku tohto roka si vymyslela novoročné predsavzatie – každý deň pridať jeden obrázok do svojej „materskej kolekcie“.

Pre mamiky nie s iadne dva dni rovnak kad prina nov vzvy a rozlin radosti Umelkya Sora Ceballos-Lo4

Pre mamiky nie s iadne dva dni rovnak kad prina nov vzvy a rozlin radosti Umelkya Sora Ceballos-Lo7

Pre mamiky nie s iadne dva dni rovnak kad prina nov vzvy a rozlin radosti Umelkya Sora Ceballos-Lo6

Pre mamiky nie s iadne dva dni rovnak kad prina nov vzvy a rozlin radosti Umelkya Sora Ceballos-Lo5

Pre mamiky nie s iadne dva dni rovnak kad prina nov vzvy a rozlin radosti Umelkya Sora Ceballos-Lo3

sora ceballos

Pre mamiky nie s iadne dva dni rovnak kad prina nov vzvy a rozlin radosti Umelkya Sora Ceballos-Lo2

matka malej gaby kresli obrazky o mamach a ich detochSora Ceballos-Lopez 2 Sora Ceballos-Lopez3 Sora Ceballos-Lopez4 Sora Ceballos-Lopez5 Sora Ceballos-Lopez6 Sora Ceballos-Lopez7 Sora Ceballos-Lopez8 Sora Ceballos-Lopez9 Sora Ceballos-Lopez10

Zdroj / Ilustrácie vzťahu matky a dcéry: instagram | mymodernmet

zk

ZDIEĽAJ NA: