Sochy z papiera, ktoré zaručene prekonajú vašu predstavivosť

Li Hongbo papierove sochy 1

Čo vidíte na obrázku? Žeby elegantné busty zo sadry? Na prvý pohľad o tom niet pochýb, ale po zhliadnutí nasledujúceho videa budete prekvapení.

Ako hovorí sám umelec: „Celé to začalo tým, že som na príklade čínskych papierových hračiek a papierových lampičiek odhalil pružné vlastnosti papiera a tie som použil na vytvorenie pištole. Obyčajná pištoľ je tvrdá a je to navyše zbraň, ale ja som z nej urobil hračku a zároveň dekoráciu.“

Li Hongbo papierove sochy 2

38-ročný sochár Li Hongbo z Pekingu vytvára sochy z papiera. Presnejšie povedané z tisícov vrstiev papiera tesne na seba naukladaných. Základom jeho tvorby je technika, ktorou sa vyrába čínska lucernička.

Na začiatku sa vezme list papiera, potrie sa cez špeciálnu šablónu lepidlom a na takto potretý papier sa položí ďalší list. Týmto spôsobom sa vytvorí blok z 500 listov a tak sa na seba následne naskladajú. Pre vytvorenie potrebnej výšky stačí zvyčajne 10 kusov. Sochár pri opracovávaní papierovej kocky používa bežné sochárske nástroje. Je to vraj rovnaké ako pri práci s mäkkým kameňom. Jeho živé sochy si už získali obdiv v niekoľkých hlavných mestách po celom svete.

Li Hongbo papierove sochy 9

Li Hongbo papierove sochy 3 Li Hongbo papierove sochy 4 Li Hongbo papierove sochy 7 Li Hongbo papierove sochy 8

sochy z papiera, ktoré prekonajú vašu predstavivosť | Li Hongbo 5

Stránka umelca / Sochy z papiera: facebook

ZDIEĽAJ NA: