Všestranne nadaný umelec vytvára sochy vtákov z balónov, ktoré napodobňujú ich náprotivky v reálnom živote

Dlhé balóny sa dajú premeniť na meče, psy a žirafy. Ale v rukách umelca Terryho Cooka sa menia na sochy vtákov. Keď sa na ne pozeráte z diaľky, nerozoznáte ich od živých. Inšpiruje sa európskymi druhmi vtákov a pri ich výrobe kombinuje rôznofarebné balóny. Hrubšie tvoria telo, tenšie dlhé nohy, krídla a iné detaily. Všetky svoje výtvory potom fotografuje v prostredí, kde takéto druhy vtákov skutočne žijú. Divoké kačky na vode, rybárika striehnuceho pri rieke a datľa na strome.

Uvedomuje si, že balóny sú ťažko rozložiteľný odpad, preto ich vždy po fotografovaní berie so sebou domov. Pokiaľ je to možné, vyfúkne ich a použije znova na inú tvorbu. Ak nejaký praskne, pozbiera všetky jeho kúsky. Okrem umenia z balónov sa venuje aj akvarelom, akrylovým farbám, atramentovým kresbám, animácii a robotike.

Sochy vtákov z balónov spod rúk Terryho Cooka

View this post on Instagram

A balloon animal series I'm working on. I've gave myself a nervous condition listening to them burst all the time. I want to try and do a few more (all British birds and animals). I use qualatex balloons and they claim the natural latex they use degrades as quickly as an oak leaf (although I since found out oak leaves can take four years to break down!) I would never EVER leave a balloon outside anyway. And I've kept all the spent ones until I figure out how to get rid of them properly. Anyway, ten points if you can tell me what each is meant to be. #balloonanimals #britishbirds #britishwildlife #pondlife #art #animals #pictureoftheday #birds #photography #animals #balloonart #balloons #magic #toomanyhobbies

A post shared by T James Cook (@t_james_cook_) on

View this post on Instagram

Quak quak #balloonanimals #birds #duck

A post shared by T James Cook (@t_james_cook_) on

Stránky umelca a foto © tcookpaintings.co.uk | Facebook | Instagram

Zdroj / Sochy vtákov z balónov: thisiscolossal

ZDIEĽAJ NA: