Sny ako dôkaz reality

Slovenský fotograf žijúci v Dubline Martin Marcisovsky svojim fotoaparátom zachytáva zaujímavé siluety ľudí zasadené do rovnako zaujímavej krajiny a jej prostredia. Tieto malé a väčšie osoby sa javia buď hlboko ponorené do svojich myšlienok, alebo sú na nejakej ceste otočené chrbtom k sledovateľovi… cestou do snových scenérii. Sureálna predstavivosť idúca takmer z každého obrázku jedného núti uveriť faktu, že tieto mini svety sú pravdepodobne v mysli z každej týchto osôb. V titulnej fotke nazvanej “Me In many Ways“ (Ja vo viacerých cestách) vidíme portrét fotografa sediaceho na niečom čo by sa dalo nazvať spodok vodopádu s dáždnikom a knihou v ruke. Dosť nezvyčajné miesto na čítanie, ktoré vyvoláva množstvo skrytých otázok. Čo tam robí? Prečo si vybral pravé toto miesto? Je stratený? Fotograf zanechal pod fotkou malý návod a úvod k fotke. Zneje takto: Počas tichosti dňa, počas tichosti života, počas tohto, alebo ďalšieho života, seď v tomto priestore a pozeraj sa na seba aká si bytosť.

Či je už subjektom každého príbehu vo fotkách dieťa, alebo dospela osoba každá z nich evokuje jej vlastný level samo objavovania. V zásade sa tu ponúkajú dve cesty na interpretáciu každej fotky – prezentovanie pocitov vedúcich k izolácii a strate, alebo vizuálna interpretácia kontemplativnosti so samým sebou. Je iba na divákovej vlastnej intuitívnej perspektíve ako sa rozhodne vnímať sériu týchto umeleckých výtvorov.

Martin má za sebou niekoľko samostatných výstav, publikácie v zahraničných časopisoch a knihách. Z posledných úspechov možno spomenúť spoluprácu s celosvetovým gigantom na ukladanie dát zvanej WETRANSFER a hudobným nakladateľstvom Virgin megastore v Paríži. Bližšie informácie nájdete na Martinovej FB fan stránke Marcisovskycom, alebo osobnej webovej stránke www.marcisovsky.com.

I Belong To YouI Belong To You

Me In Many WaysMe In Many Ways

That DayThat Day

Harvest TimeHarvest Time

SeptemberSeptember

EmaEma

Follow The LightFollow The Light

ForeverForever

The Sweet RevengeThe Sweet Revenge

On The Way To The Blossom HillOn The Way To The Blossom Hill

Prelude To a DreamPrelude To a Dream

Autumn SongAutumn Song

Lost WorldLost World

LostLost

Strange Place To BeStrange Place To Be

Steel WorldSteel World

The MeetingThe Meeting

ZDIEĽAJ NA: