Umelec maľuje snové obrazy sprejovými farbami. Táto tvorba ho premieňa na lepšieho a šťastnejšieho človeka

Tyrone Webb pracoval 14 rokov pre IBM. Potom, ako ho vyhodili sa rozhodol ísť za svojim snom a začal experimentovať s farbami v spreji. Najskôr bolo maľovanie preňho iba únikom od stresu. Postupne si však uvedomil, že tvorba ho premieňa na lepšieho a šťastnejšieho človeka. Vo svojich dielach prepája realitu a fantáziu. Vyberá si dominantnú farbu, ktorú následne presvetľuje a dodáva jej snový nádych. Kritici na nej chvália techniku a imaginatívnosť a my s nimi musíme súhlasiť. Vyžaduje si tiež veľa trpezlivosti a odvahu podstúpiť riziko.

Namaľovanie jedného obrazu môže trvať dva dni ale aj šesť týždňov. Tyrona na tom najviac baví neustály pohyb na hrane. Nech je to, čo ste doteraz namaľovali akokoľvek krásne, jeden nesprávny pohyb to môže úplne zničiť. Jeho múzou je jeho manželka. Ako sám hovorí, maľuje miesta, ktoré by s ňou po boku rád navštívil. Žiaden obraz neplánuje a nepripravuje si skice, jednoducho nasprejuje prvú farbu a nechá sa ňou viesť. Keď umelec takto odhaľuje hĺbku svojho vnútra a necháva sa unášať tvorbou, na obrazoch sa to odrazí príjemnou atmosférou. Ako pôsobia na vás?

umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (10)

umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (1) umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (2) umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (3) umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (4) umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (5) umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (6) umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (7) umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (8) umelec z ibm vytvara neuveritelne krasne obrazy farbami v spreji (9)

Stránka umelca: Facebook | Zdroj / Snové obrazy sprejovými farbami: thisismelo

zk

ZDIEĽAJ NA: