Snehuliak z plastových pohárov | DIY návod

V posledných rokoch mávame vonku snehu pomenej, a to zarmúti najmä tých najmenších. Bez snehu sa totižto nedá guľovať, sánkovať a stavať snehuliaky. Kreatívnejší jedinec však rýchlo zaimprovizuje a aspoň provizórne vyčarí deťom úsmev na tvári. Ukážeme si, ako zostrojiť snehuliaka s plastových alebo papierových pohárov.

Budete potrebovať:

  • dostatok papierových alebo plastových pohárov,
  • spinkovač s riadne nabitým zásobníkom spiniek.

Snehuliak z plastovych poharov material

Návod ako postupovať

  1. Na začiatku sa rozhodneme, akého veľkého snehuliaka budeme vytvárať a tomu prispôsobíme aj prvú radu zospinkovaných pohárov v tvare kruhu. Ak chceme väčšieho snehuliaka robíme väčšie kružnice a naopak.
  2. Ďalším krokom je spinkovanie pohárikov do výšky nanášaním na seba a postupné zúžovanie kruhov, až kým nedostaneme polguľu.
  3. Rovnako dotvoríme ďalšiu časť polgule a prejdeme na menšiu guľu, ktorá bude slúžiť ako hlava. Nezabudnite nechať otvor na svietidlo.
  4. Na ozdobenie hotového snehuliaka môžeme použiť všeličo. Napríklad šál, ponožky, farebný papier alebo ozajstnú mrkvu, nepochybne atmosférické je vysvietiť ho zvnútra.

Snehuliak z plastových pohárov

Zdroj / Snehuliak z plastových pohárov: pinterest

Vaši kreatívni priatelia sa o tomto super zimno-vianočnom nápade s “urob si sám” návodom na snehuliaka radi dozvedia, preto zdieľajte. Ďakujeme za podporu na našom facebooku a prajeme Vám kreatívny deň!

ZDIEĽAJ NA: