Tento nápad vás naučí, ako si hravo vyrobiť veselých snehuliakov z vlny

Sneh vŕzgajúci pod nohami, mrazom vyštípané líca a hrubé rukavice – to je všetko, čo potrebujete pri stavbe poriadneho snehuliaka. Ak vám však niečo z toho chýba, zimnú atmosféru si navoďte tvorbou veselých snehuliakov z vlnených bambuliek. Keď si vyrobíte aj snehuliakov z ponožiek, budete mať doma na parapete hotovú rodinku Mrazivých.

Budete na to potrebovať:

  • bielu vlnu,
  • kartón,
  • nožnice,
  • korálky na oči a uhlíky,
  • filc na nos a klobúk,
  • ihlu a niť alebo lepiacu pištoľ.

Návod ako postupovať

  1. Ak máme hotové brmbolce, jednoducho ich zlepíme alebo prišijeme k sebe. Ak ich však chceme zhotoviť sami, najskôr si na kartón načrtneme kruh, v jeho strede menší kruh, a takúto obruč dvakrát vystrihneme. Dva kartónové obruče priložíme k sebe, na jeden strane ich prestrihneme a bohato ich obmotáme bielou vlnou. Potom zasunieme čepeľ nožníc medzi dva kusy kartónu, vlnu na vonkajšej strane prestrihneme. Medzi kartóny zasunieme kúsok vlny a silno ju zviažeme. Kartón odstránime a na svete je prvá snehová guľa! Zhotovíme takto dve alebo tri gule rôznych veľkostí, ktoré prilepíme alebo priviažeme k sebe.
  2. Potom nalepíme snehuliakovi oči, nos z filcu, uhlíky na telo ako gombičky, prípadne konáriky ako ruky.
  3. Nesmieme zabudnúť na klobúk, hrniec alebo čiapku. Vyrobíme ich veľmi jednoducho – vystrihnutím a zošitím filcu. Na roztomilosti snehuliakovi pridá aj šál obviazaný okolo krku – použiť môžeme akúkoľvek stuhu, ideálne s vianočným alebo zimným motívom.

Snehuliak z brmbolcov

Zdroje / Snehuliak z brmbolcov: marthastewarthomemade-gifts-made-easy

ZDIEĽAJ NA: