Pripravte si 3 guľaté akvária! S týmto návodom si hravo vyrobíte snehuliaka, ktorý sa netopí, no namiesto toho roztopí vaše srdce

Snehuliaci nemusia mať nos z mrkvy a oči z uhlíkov – môžete si ich vyrobiť aj v modernej verzii, kedy jednotlivé gule, tvoriace telo snehuliaka, skrývajú zimné scenérie. Teda, skôr odhaľujú, ako skrývajú, a vy sa môžete potešiť dokonca aj žiarivým svetielkom malej sviečky na najvyššom poschodí. Pustíme sa do výroby.

Pripravte si:

  • tri guľaté akváriá pre rybičky, rôznych veľkostí, aby sa dali na seba poukladať,
  • umelý sneh (môžete použiť aj kuchynskú soľ alebo morskú soľ),
  • rozličné ozdôbky – stromčeky, hračky, vianočné gule, sladkosti, Mikulášov, snehuliakov a podobne,
  • LED sviečku,
  • lampášik,
  • papierový klobúk alebo materiál na jeho výrobu – kartónovú rolku, čierny papier, kružidlo, nožnice, lepidlo a farebný papier na stuhu okolo klobúka.

Návod ako postupovať

  1. Do najväčšieho akvária nasypte umelý sneh alebo soľ a rozmiestnite ho tak, aby ste vytvorili záveje. Potom doň povkladajte rozličné ozdôbky s vianočným motívom, napríklad stromčeky.
  2. Na najväčšie akvárium položte menšie akvárium a nasypte doňho sneh. Poukladajte dovnútra ďalšie ozdôbky.
  3. Zakryte ho najmenším akváriom, do ktorého takisto nasypete sneh, zapálite LED sviečku, ktorá sa nezohrieva a vložíte ju do lampáša, napríklad v tvare domčeka.
  4. Snehuliaka ozdobte klobúkom z papiera. Kartónový valec oblepte čiernym alebo hnedým papierom. Z rovnakého papiera vystrihnite vrch klobúka (kruh s priemerom kartónu) a okraj klobúka. Prilepte ich k valcu a napokon okolo klobúka previažte stuhu, alebo ju vyrobte z farebného papiera. Hotový klobúk položte na najvrchnejšie akvárium.

Snehuliak z akvárií pre rybičky

Zdroj / Snehuliak z akvárií pre rybičky: smartschoolhouse

ZDIEĽAJ NA: