Smart hodinky. Aké rôzne funkcie majú a s čím všetkým vám môžu pomôcť?

Na to, aby vás zaujímali presné údaje o vašom zdravotnom stave a športových výkonoch, nemusíte byť profesionálny športovec. Ak chcete vedieť, ako na tom ste, stačí navštíviť obchod s elektronikou a vybrať si vhodné smart hodinky.

zdroj: freepik

Smart hodinky, zaznamenávajú počas celého dňa aktivitu svojho nositeľa. Ten si môže namerané hodnoty prehliadnuť buď na displeji hodiniek alebo v aplikácii. Moderné smart hodinky disponujú rôznymi užitočnými funkciami.

Monitoring telesných funkcií i kontrola zdravotného stavu

Jednou z najpraktickejších vlastností smart hodiniek je ich priaznivý vplyv na celkové zlepšenie životného štýlu. Ak napríklad rozpoznajú, že ste sa už dlhšiu dobu ani len nepohli, okamžite vám zašlú upozornenie, že je najvyšší čas ísť si zacvičiť.

Okrem toho vám umožnia v reálnom čase sledovať informácie o vašich telesných funkciách i vykonanej fyzickej aktivite. K najčastejšie sledovaným veličinám patria kvalita spánku, tep, množstvo spálených kalórií či EKG, ktoré prezrádza, ako je na tom po zdravotnej stránke vaše srdce.

Fitness hodinky a zobrazovanie dát

Aktuálne informácie si môžete kedykoľvek skontrolovať na displeji hodiniek. Pretože si výsledky merania jednoducho vyhodnotíte priamo v teréne, môžete podľa nich hneď upraviť intenzitu pohybovej aktivity, ktorej sa práve venujete. Ak vás však zaujímajú podrobnejšie údaje, musíte navštíviť aplikáciu. V nej nenájdete len súhrnné spracovanie dát, ale i prehľadné tabuľky a grafy.

Ďalšie funkcie smart hodiniek

Nestačí vám štandardné základné vybavenie smart hodiniek? Na trhu nájdete aj modely vybavené možnosťou zobrazovania notifikácií z mobilného telefónu. Vďaka tejto funkcii nemusíte hľadať telefón vždy, keď pípne.

Stačí sa pozrieť na displej smart hodiniek a hneď budete vedieť, čo sa deje. Pokročilejšie zariadenia vám dokonca prehrajú hudbu do slúchadiel, zmapujú aktivitu podľa toho, akému športu sa práve venujete, alebo vám s pomocou údajov získaných zo zabudovanej GPS zostavia mapu pohybu.

Ak zvolíte model, ktorý je plne vodoodolný, môžete si ísť zaplávať či sa venovať iným vodným športom bez obáv, že hodinky poškodíte. Na jeho odloženie tak nemusíte myslieť ani vtedy, keď sa chystáte do sprchy.

Jediné, čo vás môže pri kúpe smart hodiniek zaskočiť, je aplikácia, ktorá nie je preložená do slovenčiny ani tento preklad neumožňuje. V prípade, že rozumiete aspoň základom angličtiny, aplikáciu zvládnete používať bez problémov.

Pokiaľ týmito jazykovými znalosťami nedisponujete, rozhodnite sa pre zariadenie s operačným systémom, ktorý je dostupný v slovenčine. Len tak totiž budete môcť váše smart hodinky a všetky ich funkcie využívať naplno.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov