Slovenský fotograf a jeho snové fotografie

Michal Zahornacký je 26 ročný fotograf z Považskej Bystrice a fotografii sa začal venovať od roku 2011. Už od malička mal pocit, že potrebuje zo seba niečo vyjadriť, že potrebuje ukázať sám seba. Keď si kúpil svoj prvý fotoaparát, zistil, že toto je presne ten prostriedok nato, aby sa mohol realizovať. Michal je fotograf samouk, takže na všetky spôsoby prichádzal a prichádza sám. Postupom času si vypracoval vlastný štýl a cestu ktorou sa uberá. Naplno sa fotografovaniu a umeniu venuje od roku 2013. Okrem umeleckých fotografií fotí aj portréty a svadby.

V roku 2013 začal pracovať na projekte Dream. Tento projekt mu umožňuje únik z reality do sna. Vo fotkách zobrazuje spojitosť vecí, ktoré bežne v živote nemôžete vidieť a preto tento projekt nazval Dream. Michalové fotografie sú často krát surrealistické s určitým odkazom. „Skrz tieto obrazy viem vyjadriť svoje pocity, emócie a tiež aj problémy. Každá fotografia je kúsok zo mňa, kúsok môjho príbehu a života. Za úspešnú fotku považujem takú, pri ktorej sa ľudia zastavia a opýtajú sa sami seba „ako?“ a rozmýšľajú nad odkazom, ktorý fotografia zanecháva. Niekedy viac tlačím na surrealizmus a niekedy viac na emóciu. Emócie sú pre moju tvorbu veľmi dôležité. Dobrá fotografia bez emócii neexistuje. Či už sa jedná o radosť,  smútok, pokoj alebo hocičo iné.“

V Michalových fotografiách takmer vždy vystupujú ľudia, ktorí preňho znamenajú nevyčerpateľnú tému a inšpiráciu. Každý človek je svojim spôsobom originálny, každý prežíva svoj život inak. Pri portrétoch sa snaží človeka dostať do takého pohodlia, aby mu dôveroval a ukázal cez oči svoj príbeh a dušu. Fotografia sa po čase nemení, ale človek áno a pre Michala je dôležité, aby zachytil človeka presne takého, aký je. Tvorbu fotografa si môžete pozrieť na webovej stránke www.michalzahornacky.com alebo na jeho facebooku.

Snové fotografie

Michal Zahornacky 1

Michal Zahornacky 2

Michal Zahornacky 3

Michal Zahornacky 4

Michal Zahornacky 5

Michal Zahornacky 6

Michal Zahornacky 7

Michal Zahornacky 8

Michal Zahornacky 9

Michal Zahornacky 10

Michal Zahornacky 11

Michal Zahornacky 12

Michal Zahornacky 13

Michal Zahornacky 14

Michal Zahornacky 15

Michal Zahornacky 16

ZDIEĽAJ NA: