Sledovanie filmov a seriálov online je čoraz populárnejšie. Ktoré streamovacie služby sa oplatí predplatiť?

Vyzerá to tak, že najbližšie obdobie bude pre streamovacie služby kľúčové. Na globálnom trhu sa ich momentálne nachádza pomerne veľa, a tak musia všemožnými zbraňami bojovať o zákazníkov. Z tých celosvetovo najznámejších máme na Slovensku k dispozícii Amazon Prime Video, Apple TV+, Disney+, HBO Max či Netflix. Do popredia sa však čoraz viac dostávajú aj tuzemské streamovacie platformy, napríklad Voyo.

Zdroj: pexels.com

Netflix

Azda neexistuje nikto, kto by ešte nepočul o Netflixe. Táto služba sa v oblasti streamovania stala akousi legendou a len v roku 2021 na ňu bolo nahraných 70 nových originálnych filmov. Pod svojimi krídlami má aj množstvo kultových seriálov poslednej doby, ktoré neraz lámali rekordy sledovanosti. Suma za predplatné sa pohybuje od 7,99 EUR do 11,99 EUR mesačne a prihlásiť sa dokážete prostredníctvom smartfónu, tabletu, smart TV či notebooku.

Krátiť si čas pozeraním seriálov na prenosných zariadeniach sa stáva čoraz obľúbenejšou aktivitou, preto nezabúdajte na ochranné prvky, ako napríklad obal na tablet či mobil, ktoré môžu vašu elektroniku neraz ochrániť pri nešťastnom páde.

Zdroj: pexels.com

Disney Plus

Táto streamovacia služba predstavuje v súčasnosti jedného z najväčších konkurentov obľúbeného Netflixu. A má na to patričný dôvod. Rovnaká suma 7,99 EUR mesačne a široká ponuka starších, ale aj tých najnovších filmov a seriálov od najznámejších tvorcov, ktoré do dnešného dňa prilákali milióny divákov po celom svete.

V domácnostiach s deťmi sa Disney Plus pomaly stáva nevyhnutnosťou, pretože sa za malú chvíľu dostanete jednoducho k ponuke filmov od spoločnosti Disney či Pixar. Na svoje si prídu aj fanúšikovia Marveloviek alebo populárnej série Star Wars, no predplatné neoľutujú ani nadšenci obsahu National Geographic.

Zdroj: pexels.com

Apple TV Plus

Apple TV Plus je dnes na trhu jednou z cenovo najprístupnejších streamovacích služieb. Za 4,99 EUR mesačne dostanete k dispozícii na pozeranie takzvané Apple Originals – oceňované seriály, zaujímavé drámy, prevratné dokumenty, ale aj detské zábavné seriály či ďalšie relácie. To všetko so špičkovými funkciami, napríklad so 4K rozlíšením, HDR či mobilným sťahovaním.

Výhodou je tiež 7-dňová skúšobná verzia a možnosť zdieľania služby s členmi rodiny. Najväčším nedostatkom Apple TV Plus je zoznam, ktorý zahŕňa výhradne pôvodný obsah. Z toho len niekoľko titulov upútalo širokú verejnosť.

Zdroj: pexels.com

Voyo

V poslednej dobe síce môžeme vidieť, ako Markíza zatlačila na marketingovú podporu vlastnej streamovacej služby Voyo, no táto platforma ani zďaleka nepatrí medzi úplných nováčikov na trhu. Na popularite začala najviac naberať po modernizácii v roku 2020 a dnes ponúka okrem širokej škály seriálov a filmov aj videoarchív s približne 2-tisíc titulmi. Za zmienku stoja aj živé streamy obľúbených športových staníc, ktoré potešia predovšetkým mužské pokolenie.

Ak ale bažíte najmä po najhorúcejších zahraničných novinkách zo sveta seriálov a filmu, stojí za zváženie, či sa vám do tejto služby oplatí investovať 5,99 EUR mesačne. Ak stále váhate, môžete si bez problémov vyskúšať 7-dňovú verziu zadarmo, ktorá ponúka podobný obsah v porovnaní s plnou verziou.

Zdroj: pexels.com

Vybrať ideálnu streamovaciu službu sa na prvý pohľad môže zdať jednoduché, no opak je pravdou. K rozhodnutiu vám môže pomôcť prehľad celej ponuky podľa vašich osobných preferencií, ktorú nájdete na väčšine služieb aj bez zakúpenia predplatného.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov