Umelkyňa pretvára slávne maľby množstvom nájdených predmetov

Ďalší z netradičných typov umenia! Britská umelkyňa Jane Perkins sa venuje aranžovaniu kópií umeleckých diel mnohých velikánov z tisícok nepotrebných nájdených predmetov. Každé dielo sa skladá z obrovského množstva rôzne farebných a veľkostne i materiálovo rozličných drobných vecičiek, počnúc detskými figúrkami, mušľami či štipcami na prádlo až po korálky, kúsky lega alebo gombíky. Takýmto spôsobom koláže vytvára dokonalé kópie plné hravosti a originality.

Kľúčom k vytvoreniu niečoho podobného je najmä vycibrený zmysel pre farebnosť a schopnosť usporiadať predmety do vizuálne súdržných konfigurácií. Jane navyše s farbami predmetov nikdy nemanipuluje, každú vec necháva vo svojej pôvodnej farbe, presne tak, ako ju našla. Ide jednoducho o dokonalé prepojenie medzi okom, ktoré musí správne rozoznať jemné odtiene, a rukami, ktoré ich musia správne usporiadať. Finálne dielo pôsobí impozantne ako zdiaľky, tak aj zblízka.

Jane Perkins portrety z najdenych predmetov 1 Jane Perkins portrety z najdenych predmetov 2 Jane Perkins portrety z najdenych predmetov 3 Jane Perkins portrety z najdenych predmetov 4 Jane Perkins portrety z najdenych predmetov 6 Jane Perkins portrety z najdenych predmetov 7 Jane Perkins portrety z najdenych predmetov 8Zdroj / Slávne maľby: bluebowerbird.co.ukmymodernmet

Maria Vagovicova

ZDIEĽAJ NA: