Slastný odpočinok – doprajte si ho vo vysoko pohodlnom kresle!

Poznáte ten pocit, keď prídete po dlhom dni z práce a túžite po ničím nerušenom oddychu? Asi mi dáte za pravdu, že nie je nič lepšie, ako nachvíľu vypnúť. V jednej ruke voňavá káva, v druhej napínavá kniha. Doprajte si odpočinok v novom závesnom kresle.  

Mäkké, útulné, pohodlné a dizajnové. Netúžili ste aj vy sedieť raz v takomto kresle a len tak si hovieť? Pozrite sa, ako si vybrať to správne.  

Nie je kreslo ako kreslo 

Rozhodnutie či pôjde o výrazný dizajnový prvok do vašej domácnosti, alebo dokonalé oddychové miesto, je len na vás. Ak ide o dizajnovku do vášho interiéru, je dôležité zladiť kreslo so zvyškom nábytku. Extravagantný kúsok dokáže dodať šmrnc každému nevýraznému priestoru.  

Ak ste sa rozhodli relaxovať na letnej terase, záhrade či v obývačke, závesné kreslo bude pre vás to pravé. Stojan na závesné kreslo je možné umiestniť prakticky kdekoľvek. 

Závesné kreslá sa môžu stať ozdobou vášho interiéru ako aj exteriéru. Stačí mu vyhradiť kúsok vášho domova, ktorý sa stane symbolom oddychu.  

Ako si vybrať to svoje?  

Pri výbere myslite aj na priestor, v ktorom bude váš oddychový kútik umiestnený. Tomu je potrebné prispôsobiť aj materiál. V prípade exteriéru je potrebné myslieť na vonkajšie poveternostné podmienky a dlhšiu životnosť. V interiéri je výber jednoduchší a vašej fantázii sa medze nekladú. Vybrať si môžete kreslá:  

  • látkové – sú veľmi pružné a flexibilné. Dokážu sa prispôsobiť tvaru vášho tela a vy sa doň môžete akokoľvek uložiť.  
  • ratanové – ide o vysoko kvalitný materiál, ktorý je typický stálym sfarbením a vysokou pružnosťou. Do exteriéru sa odporúča najmä umelý ratan, ktorý má dlhšiu životnosť. V interiéri uprednostnite prírodný ratan. 

Komfortné kreslo a šálka horúcej čokolády sú zárukou pre vaše pohodlie. Chvíle vášho leňošenia sa tak môžu začať.  

Zdroj obrázka: New Africa / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov