Skvelé tipy ako pri údržbe domácnosti šetriť na úžitkovej vode

Nielen elektrická energia, ale aj voda patrí za posledné roky k významným nákladovým položkám rodinného rozpočtu. A má to svoje opodstatnenie. Pitná voda je drahá a pri priemernej dennej spotrebe 120 litrov môže ohroziť účty nejednej domácnosti. Snaha šetriť s pitnou tekutinou sa preto stáva predmetom našej existencie.

Zistite, čo môžete urobiť pre zníženie spotreby vody pomocou nasledujúcich jednoduchých tipov.

Používajte umývačku riadu v programe Eco

Ak máte radi luxus umývačky riadu, mali by ste venovať pozornosť tomu, v akom programe beží. V ekologickom režime Eco umývačka spotrebuje nielen menšie množstvo, ale aj energie na ohrev vody. Proces trvá možno o niečo dlhšie ako štandardný program, ale šetrí vám energiu aj vodu. Tak to so svojou novou umývačkou riadu Miele vyskúšajte.

Naučte sa pracovať s objemom bubna v práčke

Podobne ako pri umývačke riadu, aj v programe Eco bez predpierania beží pranie v práčke hospodárnejšie. Je ale dôležité, aby bola práčka správne naplnená. Veľa ľudí sa od mamy učí, že do naplneného stroja by sa mala zmestiť aspoň zaťatá päsť. Kedysi to tak bolo, no modernejšie práčky môžete bez váhania naplniť (ideálne rovnomerne) až po vrch. Rovnako efektívne využívanie bubna sa oplatí praktizovať aj pri modernej sušičke Miele.

Šetrite so zbernou nádržou na dažďovú vodu

Hneď ráno si dať horúcu sprchu alebo po obede rýchlo umyť riad pod teplou vodou – to je každodenný život väčšiny z nás. Ak máte na starosti aj veľkú záhradu, ktorá sa dnes pre dopestovanie vlastnej zeleniny a ovocia určite hodí, je dobré pitnú a platenú vodu zašetriť inou alternatívou.

Jednou z možností je zbierať studenú vodu pomocou šikovných betónových nádrží na dažďovú vodu a odložiť si ju na potrebné zalievanie rastlín. Takáto voda je často oveľa mäkšia a pre rastliny i okolie ľahšia.

Pomôcť ušetriť pri spotrebe vody môže aj kontrolované používanie vodovodnej batérie pri hygiene, sprchovanie, správne splachovanie toalety alebo moderné armatúry šetriace vodu so svojím unikátnym systémom.

Zdroj obrázkov:

1.Andrey_Kuzmin/Shutterstock.com

2.Bianca Grueneberg/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov