Skvelé a veľmi jednoduché tipy na boj proti erektilnej dysfunkcii

Trpíte vy aj vaša partnerka častými zlyhaniami v posteli? Zdá sa vám táto situácia povedomá? Ak áno, nie je dôvod na paniku. Impotencia alebo odborne erektilná dysfunkcia je úplne normálny stav a je častejšia, než by ste si mysleli. Mnohí muži o tom neradi hovoria alebo sa návšteve lekára z hanby vyhýbajú, no je to mimoriadne dôležité, keďže existujú rôzne liečby a preventívne opatrenia, ktoré môžu pomôcť.

Čítajte ďalej a zistite, ako bojovať a odstrániť dlhodobú poruchu erekcie?

Šport a pravidelný pohyb, ideálne na čerstvom vzduchu

Pravidelný pohyb netreba podceňovať. V kombinácii so zdravou stravou je pravidelný jogging, plávanie či bicyklovanie asi najlepšou prevenciou zdravotných problémov. V prípade porúch s erekciou sú efektívne aj posilňujúce cvičenia, ktoré pomáhajú i proti silnej bolesti panvového dna.

Akákoľvek fyzická aktivita zlepšuje krvný obeh, pomáha pri regulácii hmotnosti, znižuje stres a zvyšuje sebavedomie, čo sú všetky aspekty dobrého zdravia.

Konkrétne, erektilná dysfunkcia môže byť priamo spôsobená zlým krvným obehom, depresiou, úzkosťou a obezitou. Aj keď základná príčina nie je jednou z nich, kombinácia cvičenia s inými spôsobmi liečby je neuveriteľne prospešná.

Vyvážená strava a zdravý životný štýl

Vaše zdravie začína v kuchyni. To, čo dávate do tela, má obrovský vplyv na to, kedy a či vôbec sa u vás objavia zdravotné problémy.

Pre zdravú a vyváženú stravu by sa mal klásť hlavný dôraz na zníženie živočíšnych tukov a nenasýtených mastných kyselín. Margarín a tuky nachádzajúce sa napríklad v čokoláde, sušienkach a koláčoch by sa nemali konzumovať v nadmernom množstve, pretože môžu nielen zvýšiť riziko obezity, ktorá je častou príčinou impotencie, ale môžu tiež narušiť produkciu testosterónu.

Pravidelná konzumácia čerstvého ovocia a zeleniny naopak zabezpečuje dostatočný prísun potrebných vitamínov a minerálov.

Dôležitú úlohu pri udržiavaní potencie zohráva najmä vitamín E. Rastlinné oleje, vaječné žĺtky a tmavozelená zelenina obsahujú veľa vitamínu E, a preto by mali byť na jedálnom lístku čo najčastejšie.

Terapia a relax

Zatiaľ čo existuje veľa fyzických príčin erektilnej dysfunkcie, psychologické príčiny, ako je úzkosť alebo depresia, môžu tiež spôsobiť erektilnú dysfunkciu, najmä u mladých mužov.

Najlepším riešením v takýchto prípadoch je diskutovať o problémoch s partnerom alebo profesionálnym zdravotníckym pracovníkom. Ešte lepšie je, využiť po náročnej a stresujúcej práci čas na odpočinok v príjemnej Bestway vírivke.

Terapia môže byť aj kognitívno-behaviorálna (CBT), ktorá identifikuje deštruktívne myšlienkové procesy a vyvíja metódy, ako sa s nimi správne vysporiadať. Nevylučuje sa aj párová, sexuálna a psychosexuálna terapia.

V niektorých prípadoch môžu pomôcť aj výživové doplnky, chirurgický zákrok, napríklad operácia skrátenej uzdičky, či niektoré špeciálne mechanické postupy alebo erotické hračky. Záleží na vás, čo si vyberiete.

Zdroj obrázka: Photoroyalty/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov