Skupinka priateľov si kúpila školský autobus. To, čo z neho spravili je úžasné!

Keď sa skupinka austrálskych priateľov rozhodla, že chce urobiť niečo dobrodružné spoločne vytvorili plán, ktorý bol geniálny a jedinečný. Ich cieľom bolo cestovať kedykoľvek a kdekoľvek, preto sa rozhodli kúpiť starý školský autobus, ktorému dali novú obytnú podobu. Ich snu však predchádzala výpoveď v práci a presťahovanie sa do Kanady. Nikto z nich nemal skúsenosti v stolárstve alebo ako automechanik, boli odhodlaní nevzdať sa tak, aby to fungovalo ako si naplánovali. Vznikol tak Projekt Moose a konečný výsledok je úžasný.

  1. Školský autobus z roku 1986 ich stál 2,400€. Ich „tím“ sa skladá z 3 absolventov univerzity, právnika, inžiniera a finančného poradcu. Nikto nemal skúsenosti s týmto druhom projektu, navrhli si rôzne dispozičné riešenia.
  2. Ďalším krokom bol nákup základného materiálu. Autobus naplnili s materiálom a nástrojmi.
  3. Nasledovalo vyhodenie nepotrebných vecí (približne 500kg) ako boli sedadlá a obloženie. Odstránili kovové obloženie nad a pod oknami.
  4. Ďalším krokom bola izolácia. Tak nasledovalo upevňovanie nakúpeného obloženia a montáž podlahy.
  5. Tvorba poschodovej postele a montáž úložného priestoru.
  6. Nechýba LED osvetlenie, rádio a subwoofer, chladnička, núdzové WC a skriňa.
  7. Nasledovalo prvé umývanie a maľovanie už obytného autobusu 5 dní pred odchodom na Coachella.
  8. Po dlhšej dobe sa rozhodli pre bielu a zelenú farbu. 2 vrstvy bielej a 3 vrstvy zelených pásov. Nakoniec krst Moose. Prvé rodinné foto v Montane a 3 mesiace cestovania s ich pojazdným hotelom.Zdroj: reddit

Priatelia cestovali po USA celé tri mesiace. Ich prvá zastávka bola na hudobnom festivale Coachella, ale od tej doby precestovali rôzne časti USA. O krásne a nezabudnuteľné zážitky sa postarali národné parky a iné krásy USA.

ZDIEĽAJ NA: