Rozprávkovo krásny byt zariadený v škandinávsko-rustikálnom štýle, kde prevláda svetlo, drevo a domáca pohoda!

Veľký dom, ktorého história sa začala písať v roku 1924, prešiel v roku 2010 kompletnou rekonštrukciou. Snažili sa zachovať jeho pôvodný vzhľad, ktorý sa vyznačuje drevenými obkladmi, nábytkom z masívu, bielou farbou a vyrezávanými detailmi. Vďaka tomuto prístupu vznikol interiér ako z rozprávky. Ovplyvnený je najmä klasickým škandinávskym dizajnom a rustikálnym štýlom.

Celkovo má dom 15 bytov, no my navštívime len jeden z nich. Má plochu 73 m², nachádza sa na druhom poschodí a je plný svetla, čo umocňujú aj farby stien. Veľká kuchyňa s jedálňou sú srdcom domova. Sú vybavené modernými spotrebičmi, hoci v retro dizajne – ako napríklad veľká chladnička a iné menšie kúsky. Nezvyčajným prvkom je práčka a sušička umiestnená za dverami priamo v obývačke. V nadčasovej kúpeľni tak môžu majitelia nerušene relaxovať.

V byte nájdete aj dve spálne, ktoré sa taktiež nesú v duchu zariadenia celého priestoru. Dominuje tu drevo, svetlo a biela farba v kombinácii s neutrálnymi odtieňmi. Samozrejmosťou sú aj jemné kvetinové tapety, živé izbové kvety či sivé záclony, ktoré prinášajú do priestoru mäkkosť. Príjemnú atmosféru majú na svedomí aj odhalené tehlové steny, ktoré v byte nájdete na viacerých miestach. Aj vy by ste sa tam bez váhania presťahovali?

Krásny byt v škandinávsko-rustikálnom štýle

Všetky foto © Stadshem

Zdroj / Rozprávkovo krásny škandinávsko-rustikálny interiér: jurnaldedesigninterior

ZDIEĽAJ NA: