Šikovní asistenti nielen pre domáce použitie

O naše pohodlie v domácnosti sa stará množstvo doplnkov, ktorých výber je závislý od rôznych  potrieb a preferencií. Avšak, nielen bez moderných elektrických spotrebičov by sme sa nezaobišli. Veľmi dôležité a nielen na domáce použitie, je často potrebné aj profesionálne náradie.

Kvalitné tesnenia na mieru a akumulátorové náradie, preto nesmú vo vašej domácnosti alebo firme chýbať. Pre lepší výber týchto nevyhnutných pomocníkov si niečo málo v našom článku teraz povieme.

Výhody akumulátorového náradia

Zdrojom energie v takom nástroji je batéria, ktorá vám umožňuje pracovať autonómne. Moderné náradie Ryobi je vďaka tejto výbave veľmi obľúbené u montérov nábytku, stavbárov, montérov striech, servisných a záchranných služieb. Nie je to prekvapujúce, pretože moderný akumulátorový nástroj je v prevádzke prakticky tichý, ľahký a pohodlný.

Vďaka autonómnemu napájaniu je možné opravy vykonávať v úplne bezprúdových miestnostiach alebo vo veľkej vzdialenosti od elektrickej siete. Počas prevádzky nie sú potrebné žiadne predlžovacie káble. Okrem toho nehrozí riziko úrazu elektrickým prúdom, pretože nabitie batérie nepresahuje 24 voltov.

Pravidelne však musí byť takýto nástroj stále pripojený k elektrickej sieti na nabíjanie. Výdrž batérie je približne 2-2,5 hodiny (v závislosti od modelu). Väčšina výrobcov batériových technológií preto ešte vybavuje nástroj dvoma batériami: jedna je hlavná a druhá je náhradná, čím sa pracovný tok rozšíri.

Najbežnejšie používané aku náradie, ktoré by ste mali mať

Dobrou pomôckou pri stavbe budú akumulátorové hoblíky alebo píly. Keď potrebujete čistý a opatrný rez, uprednostnite radšej akumulátorové priamočiare píly.

Okrem týchto profesionálnejších nástrojov na trhu nájdete aj veľmi obľúbené aku vŕtačky, brúsky, vysávače, kladivá a iné špeciálne zariadenia na batériový pohon.

Pri výbere konkrétneho modelu sa zamerajte na hlavné technické vlastnosti. Po prvé, napätie, táto hodnota akumulátorového náradia je podobná sile sieťového náradia. Domáce nástroje sú zvyčajne navrhnuté pre napätie od 3,2 do 15 voltov a profesionálne – až do 37 voltov.

Ak si dáte na zopár detailoch pri nákupe záležať, bude vám toto náradie dlho pri práci v domácnosti alebo firme pomáhať.

Zdroj obrázka: mihalec/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov