Mária Antoinetta modernej doby! Táto šikovná žienka šije šaty aké sa nosili v 18. a 19. storočí s modernými prvkami dnešného sveta

Cestovanie v čase je zatiaľ možné iba v našich mysliach a predstavách. Nájdu sa medzi nami ľudia, ktorým učarovalo niektoré historické obdobie a robia všetko preto, aby sa tam aspoň naoko vrátili. To sa dá napríklad prostredníctvom historických šiat, ktoré sa kedysi nosievali. Lauren Rossi je šikovná žienka, ktorej učarovala móda 18. a 19. storočia. Upäté korzety, nadýchané sukne, extravagantné účesy – to všetko si naplno užíva pri šití i nosení svojich šiat. Na fotografiách je sama sebe modelkou a okrem krásneho prostredia a šiat vyberá i pózy, ktoré jej dielam umožnia ešte viac vyniknúť.

Šaty z minulosti ju fascinovali už keď bola malé dievčatko a videla ich na maľbách. Žena sa v takýchto šatách cíti ako princezná a podľa Rossi sa aj celkom inak správa. Jej handmade tvorba je však históriou iba inšpirovaná, jej cieľom nie je kopírovať oblečenie z minulosti. Niekedy ich dokonca doplní o moderné prvky, napríklad o pohodlnejšie spodničky, v ktorých dokáže aj šoférovať. Prostredníctvom módy sa snaží preskúmať aj život žien, ako vyzeral pred niekoľkými storočiami. Pokochajte sa s nami v jej dokonalej tvorbe!

Lauren Rossi – Mária Antoinetta modernej doby

Stránka umelkyne © instagram

Ilustračné foto © Phillip Van Nostrand

Zdroj / Lauren šije šaty inšpirované 18. storočím: racked | mymodernmet

ZDIEĽAJ NA: