Po rozchode so snúbenicou prišiel o byt. Kúpil si starú sanitku a premenil ju na bývanie!

Predstavte si, že vás opustí snúbenica, prídete tak o bývanie a do toho všetkého máte aj nehodu na motorke. Presne v takejto situácii sa ocitol 33-ročný Ian Dow z Kalifornie. Výdavky spojené s úrazom mu znemožnili nájsť si finančne dostupné bývanie a tak sa začal obzerať po dodávke, karavane či prívese. Keď na eBay-i našiel starú sanitku, nadchol sa pre ňu a prerobil si ju na pojazdný minidomček.

Úprava priestoru mu trvala štyri mesiace, pretože veľa kusov dreveného nábytku si vyrobil vlastnoručne. Snažil sa šetriť priestor, ale myslel aj na pohodlie – napríklad posteľ pre jedného sa dá rozložiť na manželskú posteľ. Vzadu má zase „garáž“ pre svoju milovanú motorku a na streche malú trávnatú plochu – terasu. Na terase je i stan, ktorý poskytuje nielen tieň, ale v lete i ďalšie miesto na spanie. Samozrejmosťou je priestor pre jeho psa Dina ako aj kuchynský kút.

S takýmto domom na kolesách mu nič nebráni cestovať, preto sa vybral na veľké dobrodružstvo po celej Amerike. Takýto spôsob života mu nedovoľuje mať stálu prácu, ale v každom meste si nájde spôsob, ako si privyrobiť. Doteraz mu vraj ešte nikdy nič nechýbalo.

Občas sa k nemu pridajú aj kamaráti, ako napríklad Dylan, s ktorým prešiel okrem iného celé Mexiko. Ich cesta trvala štyri mesiace a navštívili Honduras, El Salvador, či Guatemalu.

Zdroj / Sanitka prerobená na bývanie: thesun

ZDIEĽAJ NA: