S tapetami do spálne sa vám budú snívať iba sladké sny

Spálňa. Miestnosť, v ktorej si chcete v prvom rade oddýchnuť, dobre sa vyspať a načerpať energiu do ďalšieho dňa. Mala by byť zariadená čo najjednoduchšie, aby bola vzdušná a priestranná a aby ste v nej po únavnom dni našli skutočné útočisko. Oddych a relax by mali vzbudzovať aj tapety do spálne. Prezradíme vám, s ktorými tapetami bude vaša spálňa pôsobiť harmonicky a upokojujúco.

Tapety do spálne

Jednoduché a jemné tapety vnesú do spálne nádych čistoty a pomôžu vytvoriť atmosféru pokoja.  Izba bude pôsobiť opticky väčšie. Keď sa vám páči tmavá posteľ a zvolili ste tmavý nábytok, s farebnosťou tapiet to nepreháňajte. Jednoduchý svetlý vzor im pomôže vyniknúť a spálňu pekne oživia. Pri svetlom nábytku môžete uzdy fantázii viac popustiť. Tapety s motívom kvetov alebo prírody sú do spálne priam stvorené. Možností je veľa. Vyberte si motív, pri ktorom sa cítite najlepšie. Do moderne zariadenej spálne sa hodia aj vzorované tapety a tapety s abstraktnými vzormi prizdobené metalickými prvkami.

S farbami v spálni sa pohrajte

Zelená upokojuje, pôsobí relaxačne a regeneračne, ale nič nepokazíte jemnou tyrkysovou, modrou, fialovou, béžovou a sivou. Agresívnym farbám sa v spálni radšej vyhnite. Nechajte ich vyniknúť v inej miestnosti. V spálni si chcete oddýchnuť a dobre sa vyspať. Snažte sa spojiť vzory a farby, ktoré sú v súlade s celou atmosférou miestnosti.

Tapetu nedávajte na všetky steny. Priestoru to nepomôže. Práve naopak. Môže to vyvolať pocit, že niečo na vás padá a spálňa bude celkovo pôsobiť menšie. Tapetu do spálne dajte len na jednu stenu. Najlepšie za čelo postele. Kvety a prírodu máte radi, ale v spálni ju nechcete. Možnosťou je aj tapeta ako obklad. Imitácia dreva a imitácie tehly, kameňa a betónu.

Výber tapety prezentuje váš vkus. Vy rozhodujete, akou tapetou si spálňu ozdobíte. Vyberte si niečo, čo vám po tom najnáročnejšom dni vyčarí úsmev na tvári. Levanduľové polia, západ slnka, morská hladina, lúka kvetov, lesná cestička na vyčarovanie pokojnej atmosféry. Miesto, na ktorom sa cítite najlepšie.

Svet tapiet do spálne je plný pestrých a inšpirujúcich vzorov, ale aj jednofarebné tapety s jednoduchým vzorom môže byť jedinečným doplnkom a pôsobiť sviežo a radostne.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov