20 inšpirácií na rustikálne kúpeľne, ktoré sú skutočným relaxom pre telo i dušu

Hovorí sa, že keď sa raz okúpete vo vani z prírodných materiálov, už nebudete chcieť inú. A dnes je čoraz jednoduchšie dopriať si zážitok z kúpeľov aj doma. Stačí si napríklad zaobstarať vaňu z prírodného kameňa. Prispôsobte k tomu aj zvyšný dizajn kúpeľne a ani sa nenazdáte a každý deň budete relaxovať na vidieku. Vitajte vo svete rustikálnych kúpeľní!

Aký je to vlastne rustikálny štýl?

Jednoducho povedané – vidiecky. Jeho základom je jednoduchosť s nádychom prírodnej elegancie. Rustikálny štýl je najmä pre tých, ktorí túžia uniknúť od mestského sveta, ktorý ich obklopuje. Je to štýl, ktorý domov prináša surové drevené povrchy či prírodný kameň v celej svojej podmanivej kráse. Vo svojej podstate tvorí klasický rustikálny štýl to, čo poznali vidiecke domy už dávne roky dozadu. Súčasný rustikálny vzhľad však kombinuje staré prvky s modernými, pričom nezabúda na estetickosť a funkčnosť.

Keď oddych, tak na vidieku

Kúpeľne v rustikálnom alebo vidieckom štýle sú ideálne pre tých, ktorí chcú skombinovať trochu luxusu s prírodou. Rustikálna kúpeľňa vás prenesie do jednoduchšieho, pokojného sveta, ktorý sa rýchlo premení na vaše osobné útočisko. Zároveň vám poskytne toľko pohodlia a luxusu, koľko potrebujete. Stane sa vašimi súkromnými kúpeľmi priamo u vás doma. Stačí len zavrieť oči a relaxovať.

Ako dosiahnuť vidiecky štýl

Základom sú zvetrané materiály, omietnuté a tehlové steny, hrubé drevené trámy (čím hrubšie a väčšie, tým lepšie) a kamenná výzdoba. Ďalšou nutnosťou pre všetkých, ktorí si chcú doma vytvoriť rustikálnu kúpeľňu s vintage atmosférou sú teplé, hlinené odtiene. Neznamená to, že sa musíte vyhýbať jasným farbám. Ale uistite sa, že odtiene, ktoré ste si zvolili, sú jemné a majú matnú povrchovú úpravu.

Nie je vaňa ako vaňa

Veľký comeback v posledných rokoch zažívajú voľne stojace vane. Výber materiálu je, samozrejme, na vás a na vašich osobných preferenciách. My vám môžeme povedať len to, čo je trendy. A čo sa týka rustikálnych kúpeľní, je to jednoznačne medená vaňa a vaňa z prírodného kameňa. Medené vane sú dokonca na čele príťažlivosti  – možno aj preto, že sa okamžite stanú ústredným bodom každej kúpeľne, ktorú zdobia.

Zdroj / Rustikálne kúpeľne: digsdigsdecoist

Autor: Kristína Šlesarová, myinterier.sk

ZDIEĽAJ NA: