10 rustikálnych kuchýň, ktoré stelesňujú život na vidieku

Boli ste tam len na chvíľku a radi by ste tam ostali? Únik z hektického mestského života sníva o tom, čo pokojný život na vidieku ponúka. Nehovoríme tu o vidieckych kuchyniach, kde rôzne vzory pokrývajú každý kút steny, keramiku na parapetných doskách či nábytok. V tomto článku skôr nájdete rustikálne kuchyne s úžasnými prírodnými prvkami ako sú drevo a kamene, ktoré prekvapivo ladia aj s niekoľkými modernými prvkami.

Poďte sa pozrieť na tieto klenoty, ktoré Vás môžu inšpirovať k vytvoreniu rustikálneho štýlu aj u Vás doma:

1. Tmavé drevo s kúskami červenej

Drevená podlaha, drevené stropné trámy a obloženie, skrine a police z dreva – všetky z týchto nádherných drevených prvkov prinášajú nádych prírody vo vnútri každej rustikálnej kuchyne. Na obrázku nižšie je vidieť, že z tejto útulnej kuchyne vyžaruje teplo.

2. Prvky kameňa sú ideálne v rustikálnom štýle kuchyne

Naša príroda má obrovské bohatstvo nerastných surovín. Ponúka nám oveľa viac ako si myslíme. Okrem dreva nám ponúka aj rôzne druhy kameňov, ktoré sa môžu stať významným prvkom v rustikálnej kuchyni, napr. kremeň na obloženie steny a krbu alebo žula, ktorú vidíme ako pracovnú dosku kuchynskej linky. V podstate každá prírodná nerastná surovina je dobrá voľba pre rustikálny dizajn kuchyne. Pre teplejší vzhľad je dobré pridať do kuchyne niekoľko koberčekov. Ako vidíme tento štýl je unikát. Každý detail je zosúladený.

3. Kombinácia modernej a rustikálnej kuchyne

Ak kuchyňa pokrytá drevom nie je Váš štýl, vezmite si príklad z tejto modernej kuchyne s rustikálnymi prvkami, ktorej návrh je zaujímavou hrou farieb bielej a čiernej v kombinácii s nerezom a drevom. Typickými znakmi tejto kuchyne sú biele skrine, čierna stena, lesklé nerezové spotrebiče a ak sa pozriete lepšie, môžete vidieť aj prírodne drevené podlahy, drevené stoličky a úžasný drevený rebrík, ktorý je začlenený do moderného svietidla. Tento dizajn kuchyne je inteligentnou kombináciou moderného s rustikálnym štýlom.

4. Drevo môže byť biele, svetlé a vzdušné

Niekomu sa môže zdať, že tmavé drevo zmenšuje kuchyňu a pohlcuje svetlo, preto môžete zvážiť pridanie maľovaného alebo bieleného bieleho dreva. Drevené stropné trámy v tejto kuchyni sú bielené a z masívu, čo pôsobí, že miestnosť vyzerá vzdušne a priestranne. Na rustikálnosti pridávajú aj skrinky, ktoré sú tiež z masívneho svetlého borovicového dreva. Interiér tejto kuchyne je zariadený s vynikajúcim vkusom a vysokým estetickým cítením. Všetko v rustikálnom štýle, aj napriek tomu, že ide o otvorený a moderný dizajn.

5. Malý kus francúzskeho vidieka

Staré, opotrebované a ošúchané farby na nábytku v štýle Shabby Chic sú súčasťou každého dizajnu rustikálnej kuchyne. Nieje to štýl, kde je perfektný, profesionálny dizajn a všetko tiptop. Táto kuchyňa má pokojný vzhľad, ktorý hovorí: „Môj dom je aj tvojim domovom. Len do toho, daj si nohy na stolík.“

6. Doplnky rustikálnej kuchyne

Táto rustikálna kuchyňa má niekoľko doplnkov, ako sú vyrezávané zrkadlá a kamenné sochy ananásov, ktoré pôsobia elegantne a dizajnovo. Ďalšími doplnkami rustikálnych kuchýň môžu byť koberce, vlnené textílie na nábytku, rôzne dekorácie či už do dreva vyrezávané alebo háčkované a množstvo ďalších, ktoré interiéru dodávajú tu správnu atmosféru.

7. Krb v kuchyni

Čo vyžaruje teplo a svieti lepšie ako skutočné drevo v krbe? Sviečka, či žiarovka to určite nie je. Tento kamenný krb, ktorý rastie od podlahy až k stropu vyžaruje skutočnú rustikálnu atmosféru.

8. Rustikálna kuchyňa so ženským citom

Dá sa povedať, že kuchyne, ktoré sme Vám doteraz ukázali boli skôr mužského charakteru ako ženského. Boli drevené, mužné a masívne avšak ženy majú tiež sofistikovaný pohľad na rustikálne ladenú kuchyňu, ktorý dosahujú, ako je to v tomto prípade zaujímavou textíliou na stoličkách, nesmú chýbať závesy a koberec, všetko so zmyslom pre detail.

9. Pridajte visiaci stojan na hrnce

Vitajte v útulnej rustikálnej kuchyni, ktorej svoje čaro dodávajú žiarivo medené hrnce visiace zo stropu. Namiesto kupovania týchto drahších stojanov si ich môžete vyrobiť aj sami doma. Napríklad skvelým tipom je použiť staré okenné rámy, ktoré od stropu zavesíte na reťaze a veľké háky v tvare S budú slúžiť na zavesenie hrncov, alebo využitie rebríka je tiež skvelým nápadom. V podstate použite svoju fantáziu na lacné nápady do Vašej rustikálne inšpirovanej kuchyne.

10. Maľované drevené skrine

Nie každá kuchyňa musí byť v pôvodnej prírodnej farbe. Dizajn sa dá stále dosiahnuť aj prvkami farby. V tejto kuchyni nižšie drevo vo svojej pôvodnej forme môžete nájsť v podobe podlahy, všetko ostatné je prefarbené na modrú čarovnú krajinku a napriek tomu stále pôsobí dojmom rustikálne inšpirovanej kuchyne.

Či už žijete v rušnom meste, alebo uprostred ničoho, vidiecky štýl bývania si môžete vytvoriť aj Vy prostredníctvom týchto rustikálne inšpirovaných kuchýň – nemusíte žiť na vidieku, aby ste mali jednu z nich. Jednoducho pridajte kúsok prírody do kuchyne, od dreva, cez kameň a rôzne doplnky až po farby. A nezabudnite, na krb:] Rustikálne kuchyne tak môžu byť útulné, príjemné a teplé. Kuchyňa je srdcom domova, tak zvážte vytvorenie tohto príjemného prostredia vo Vašej domácnosti ešte dnes. Dajte nám vedieť, ktorá z týchto rustikálnych inšpirácií Vás najviac očarila? V prípade ak takúto kuchyňu, nábytok alebo doplnky vlastníte, očakávame fotografie a možno to budete práve Vy o kom bude ďalší článok:]

Zdroj: freshome

ZDIEĽAJ NA: