Za 3 roky postavili rozprávkový stromodom, ktorý ich stál takmer toľko, ako bežný dom vo Veľkej Británii. Svoju investíciu ani trochu neľutujú!

Eva a Tim Johnsonoví utratili viac ako 200,000 libier na stavbu jedinečného stromodomu na mieru, ktorá trvala tri roky. Má štyri spálne, plne funkčnú kuchyňu a balkón, to však nie je všetko. Postavili ho pre milovníkov glampingu – teda klasického kempovania na úžasnom mieste a v pohodlí mestečka Eastbourne. Rozsiahla stavba nesie názov Piggledy a má cenu ako priemerný dom vo Veľkej Británii. Tento pár sa špecializuje na nezvyčajné spôsoby bývania, ktoré potom ponúka ako originálne hotely či penzióny. Zrekonštruovali napríklad helikoptéru či londýnsky autobus.

Do stavby sa samozrejme zapojili aj samotní majitelia a vymysleli mnoho originálnych prvkov. V interiéri dominuje drevo a to aj v podobe oporných stĺpov – kmeňov stromu. Niektoré sú obmotané svetelnými reťazami, čo zútulnilo celkovú atmosféru. Zároveň slúžia ako vešiaky a vizuálne delia otvorený priestor. Aj nábytok je vyrobený z dreva ako vo vnútri, tak aj na terase a balkóne. Nájdete v ňom mnoho detailov, ako je vitráž v malom okienku v tvare srdca, alebo drevené listy na streche. Zároveň je domček praktický a plne vybavený bežnými spotrebičmi.

Za 175 libier sa môžete na jednu noc vrátiť do detstva a splniť si tajnú túžbu – bývať v domčeku na strome, ktorý je neuveriteľne pohodlný. Rustikálny interiér vás objíme ako lesná náruč a budú sa vám tu snívať tie najneuveriteľnejšie sny.

Rozprávkový 4-izbový stromodom, z ktorého by sa aj vám ťažko odchádzalo!


Foto: Solent News

Zdroj / Luxusný stromový dom Piggledy v Eastbourne vo Veľkej Británii: thesun

ZDIEĽAJ NA: