Mamina vytvorila dcérke rozprávkovú detskú izbu, aby v nej vyvolala túžbu po čítaní. Výsledok je neopísateľný

Mnoho rodičov si láme hlavu otázkou, ako zariadiť svojím deťom izbu. Je to miesto, ktoré je pre každé vyvíjajúce sa dieťa veľmi dôležité, pretože tu trávi väčšinu svojho času. Čo je však pri takom zariaďovaní skutočne dôležité?

Kerry Wright, mamička dvojročnej Chloe, do toho dala skutočne všetko. Rozhodla sa svojej dcérke vytvoriť hotové rozprávkové kráľovstvo. S pomocou svojho brata Daniela, ktorý sa maľovaním izieb živí, navrhli gigantický obraz, ktorý namaľovali na steny izby. V tomto obraze je zmiešaných dohromady množstvo scén a postáv z vyše 90 rozprávok. Kerry si dlho lámala hlavu nad tým, čo by mohlo jej dcérku osloviť. Chcela pre ňu niečo skutočne originálne, hravé a pekné. Aby malá Chloe vždy rada trávila čas vo svojej izbe. Vraví, že pre ňu chcela vymyslieť niečo, čo ju len tak neomrzí, niečo, čo môže neustále skúmať, objavovať a tak si rozvíjať svoju túžbu po čítaní. Niekoľko dní a nocí sa pohrávala s nápadom vymaľovať izbu na tému nejakej rozprávkovej knihy, kreslila si skice a obrázky a nakoniec sa jej s Danielovou pomocou podarilo všetky návrhy spojiť do jednej veľkej nástennej maľby. Na tomto umeleckom diele bude Chloe môcť postupne spoznávať nové a nové postavy, a s tými, ktoré sú jej ešte cudzie, sa bude chcieť čo najskôr zoznámiť, pretože všetky deti sú zvedavé a takáto izba je skvelý spôsob, ako v dieťati vyvolať túžbu po čítaní.

Rozprávková detská izba pre dcérku

  • Nápad na takúto izbu skrsol v hlave Kerry pred niekoľkými mesiacmi, keď ležala v posteli. Chcela vytvoriť niečo, čo jej dcérku neomrzí.
  • Detail na niektoré z rozprávkových postavičiek, ktoré budú Chloe motivovať k čítaniu.
  • Box na hračky. Kerry priznáva, že tento citát skutočne miluje a jej dcérku úplne vystihuje. Dvere sú namaľované ako obálka knihy. Stačí ju otvoriť a vojdete do sveta rozprávok…
  • Namaľovaných je tu cez 90 kníh a stále ostáva priestor na ďalšie, ktoré sa Chloe rozhodne pridať, keď bude staršia. Chloe môže jednoducho ukázať na niektorú z postáv, ktorá sa jej zapáči, a Kerry jej o nej prečíta v knihe.
  • Zakaždým, ako Kerry niekde nájde knihu, ktorá je zachytená na stene, kúpi ju, aby ich raz mali všetky. Mnoho vecí získala z rôznych charitatívnych obchodov.
  • Kerry taktiež vyrobila krásnu deku z mnohých kúskov rozličných látok.
  • Chloe sa už učí rozoznávať zvuky niektorých zo zvieracích hrdinov na obrázkoch.
  • Takáto izba však nie je potešením len pre deti, ale aj pre nás, pre dospelých.
  • Na knihy predsa nikdy nie sme starí…


Zdroj a foto / Rozprávková detská izba pre dcérku © Kerry Wright pre boredpanda

ZDIEĽAJ NA: