Na prvý pohľad vyzerá ako klasický karavan…, len počkajte až sa rozloží! Paráda!

Slimačia mentalita sa dostáva ľuďom hlboko pod kožu – svoje domy si chcú nosiť všade so sebou. Moderným riešením je De Markies, ktorý v sebe kombinuje karavan a luxusný dom. Všetko čo treba urobiť pre to, aby ste získali tri samostatné miestnosti, je spustiť dve bočné steny.

De Markies postavil v roku 1985 holandský dizajnér Eduard Bohtlingk. Mobilný karavan, ktorý jednoducho presuniete po bežných cestách a diaľniciach, sa po rozložení mení na trojizbové bývanie, kde sa pohodlne vyspia štyria ľudia. Má v sebe schovanú kuchyňu, obývačku, spálňu, kúpeľňu a to všetko je vybavené sklápacím nábytkom. Po otvorení stiahnete dolu bočné sklápacie steny z vinylu. Jedna je priehľadná, druhá nepriehľadná, ale obe môžete odopnúť a dopriať si trochu čerstvého vzduchu. Uprostred spálne je navyše paraván, ktorý ju mení na dve izby. Skvelé miestečko na poobedňajšiu siestu…

V strede je umiestnená kuchyňa s umývadlom, jedálenským stolom a stoličkami, pracovnou plochou, kuchynskou linkou, sporákom a elektrickými zásuvkami. Nechýba v nej nič, čo by ste doma potrebovali, vrátane kávovaru. V obývačke si môžete posedieť s priateľmi pri pohári vína a pozorovať prírodu, aj keď vonku práve prší. Takto vyzerá splnený sen dobrodruhov, ktorí majú radi pohodlie!

Zdroj / Rozkladací karavan, ktorý sa premení na luxusný mobilný dom: bohtlingk.nl

ZDIEĽAJ NA: