Čo si predstavíte pod pojmom romantické chalupy? My v tom máme jasno! Nesmie chýbať fantázia ani kúpacia kaďa.

Romantické chalupy patria v súčasnosti k najviac vyhľadávaným nehnuteľnostiam na trhu. Sú ideálnou voľbou nie len pre zaľúbené dvojice ale aj pre rodinky s deťmi. Najtypickejším príkladom chalupy sú staré vidiecke domy, ktoré sa nachádzajú buď priamo v obci alebo v okrajových či dokonca v odľahlých častiach. Chalupy na samote sú vhodné skôr len na rekreačné účely a pohodové víkendy ďaleko od všedných problémov a samotného ruchu. Staré vidiecke domy, väčšie či menšie chalúpky, ktoré sú situované priamo v obci alebo v jej okrajových častiach, sú zas vhodné nie len pre sezónne ale aj celoročné bývanie.

Prostredie a vybavenie

Ak ste uvažovali o bývaní v tichosti a v jednoduchej kráse starých útulných chalúpok, ponúka sa vám tak jedinečná možnosť. Výber chalupy je len na vás, buď uprednostníte tie, ktoré sa ukrývajú v malebnej prírode alebo tie v blízkosti rušného mesta. Prostredie, veľkosť, zariadenie a vybavenie, všetko si vyberáte sami pre váš maximálny zážitok. Či už vlastníte nejakú chalupu alebo sa len chystáte, v tomto článku nájdete zaujímavé tipy, ako premeniť svoje nudné hniezdočko lásky na moderné, romantické, a pritom  stále útulné miesto.

Hrajte sa s farbami

Perfektným začiatkom je výber vhodnej farby stien, ktorá ako základ interiéru je veľmi dôležitá. Výbornou voľbou sú farby, ako modrá, žltá, zelená, ktoré ale skôr odporúčame voliť v jemnejších odtieňoch. Pri farebných stenách je ale nutné dať pozor na výber nábytku a vhodných doplnkoch. Preto sa ako najideálnejšou farbou ponúka čistá smotanovo biela, krémová alebo farba prírodného ľanu, pri ktorých sa možno skvelo pohrať s inými farbami, materiálmi a doplnkami. Tieto farby rozžiaria a premenia celý priestor na krásne čistý, elegantný a priestranný.

S akými materiálmi pracovať

Azda najtypickejším materiálom akým sa stretnete na chalupe je drevo. Kombináciou dreva, kameňa alebo starých tehál možno docieliť čarovnú romantickú atmosféru. Všetky tieto tri materiály sa perfektne hodia do interiéru ale aj exteriéru. Možno sa vám zdá, že kameň či tehly pôsobia chladne, no v kombinácii s drevom prinesú do vášho priestoru esenciu z prírody. O vôňu lesa a teplo domova sa postará masívne drevo, ktoré je taktiež zárukou tradície a trvácnosti.

Aká romantika by to bola bez kvetov

Ak sa chcete preniesť s malými nákladmi do romantiky a vychutnať si ju tak v pohodlí vašej chalupy, vyriešte to kvetmi. Tie môžete umiestniť klasicky na stolík alebo na akékoľvek iné miesto, ktoré vás napadne. V tomto prípade sa medze naozaj nekladú a možností je nekonečne veľa. Ak chcete byť originálni, vložte kvety do jednoduchej nádoby s vidieckymi ornamentami, ako je napríklad stará plechová kanvička na mlieko, starý čajník či obyčajné poháre na zaváranie, ktoré si môžete sami ozdobiť. Vhodnými kvetmi, ktoré vedia navodiť príjemnú romantickú atmosféru sú levandule, hortenzie, usmievavé slnečnice a určite nič nepokazíte nestarnúcou klasikou – ružami.

Pri doplnkoch vás limituje len vaša fantázia

K útulnému romantickému interiéru čaro dodajú rôzne tkané obrusy, prútené košíky v bielej romantickej farbe a veľký efekt zanechajú určite vankúše a hrejivé deky, ktoré dolaďujú celkový vzhľad vnútra chalupy. Dušou celej chalupy ako aj každého domova sú doplnky. Tu sa môžete naozaj vyblázniť. Na podlahy je vhodné umiestniť pletené či tkané koberce, kožušinky, na steny fotografie v drevených srdiečkach, ktoré pridajú priestoru ženský dotyk, masívne drevo alebo drevený strop zastupujú zas v interiéri mužský vplyv. Samozrejmosťou je krb, ktorý na žiadnej chate nesmie chýbať. Zvuk pukajúceho dreva a príjemné teplo sú základ romantického večera.

Sauna alebo saunový domček?

Čerešničkou každej chaty či chalupy je bez pochýb jej moderné vybavenie. Aby ste pre určitý luxus nemuseli hneď utekať do mesta, vhodnou voľbou či alternatívou sú sauny, ktoré skutočne patria k luxusnému vybaveniu každej chaty. Sauny sa spravidla hodia do interiéru, ale čo tak ju umiestniť niekam von ak nemáte dostatok priestoru? Originálny saunový domček dokáže nevšedne skrášliť okolie vašej chatky. Doprajte si skvelý wellness, priamo na vašej romantickej chatke. A to že pobyt v saune dokáže navnadiť atmosféru, vie snáď už každý. Je to nezabudnuteľný zážitok, s ktorým budete dokonale zrelaxovaní, a ako bonus vaša imunita posilnená.

Kúpacie kade sú už viac menej samozrejmosťou

Ak milujete kúpanie, horúci kúpeľ a relax, celé toto potešenie si môžete užiť v prírodných kúpacích kadiach. Kúpacie kade sú dnes už veľmi moderným doplnkom, avšak stále si zachovali výzor klasických fínskych kadí. Dnešné kúpacie kade sú vyrobené z kvalitného dreva a plastovej vložky. Predstavte si zasnežený zimný deň alebo noc, vonku niekoľko mínus pod nulou a vy odpočívate v horúcom kúpeli. Kúsok odpočinku, pokoja a regenerácie priamo v prírode pod holým nebom. Určite to oceníte vy a vaša polovička či rodinka tiež.

Tak čo, navnadili sme vás na prostú vidiecku romantiku s modernými prvkami ďaleko od mesta?

ZDIEĽAJ NA: