O tom, že rodinný dom môže vyzerať dobre aj na sídlisku, vás presvedčí projekt zo Starej Ľubovne

Na slovenských sídliskách vídame skôr bytovky, vysoké panelové domy – pozostatok socializmu. Vedeli by ste si teda predstaviť na jednom takom sídlisku aj rodinný dom? Ktorý navyše nebude pôsobiť rušivo a do koloritu miesta dokonale zapadne. Ak ste si povedali, že určite nie, nebojte sa, nie ste sami. Opak je však pravdou a presvedčíme sa o tom v Starej Ľubovni.

Tu totižto architekt Martin Boleš navrhol a postavil naozaj originálny dom. Hlavným stavebným materiálom je drevo, aj preto možno budova trošku pripomína dedinské stodoly. Nenechajte sa však zmiasť, tento jednopodlažný dom je plne a elegantne zariadený. Veľké okná dodávajú interiéru toľko potrebné svetlo, dom však vôbec nevytŕča uprostred zelene, ktorou je obklopený.

Celý projekt sa volá DomT a naplánovaný bol pre mladý pár s dvoma deťmi. Interiér je teda priestranný a bezpečný, štýlovo zariadený a s nádychom luxusu. Pozemok poskytuje priestor na oddych aj zábavu, navyše je situovaný v prírodnom prostredí, čiže žiadna „betónová džungľa“. Stavba bola dokončená len minulý rok a celková výmera nepresahuje 140 metrov štvorcových. Menej je niekedy viac, čo poviete?Zdroj / Rodinný dom na sídlisku v SL: archdaily / refresherFoto: Erika Banyayova

ZDIEĽAJ NA: