Robotická alebo klasická cesta?

Vysávač predstavuje ďalší z nevyhnutných domácich spotrebičov, ktoré oceníme často až vo chvíli, keď sa pokazia. Pre poriadne upratovanie sú však vysávače jednoznačne potrebné, aj tá najlepšia metla ich jednoducho nenahradí. Ako vývoj technológií postupoval, menil sa priebežne aj dizajn a funkcionalita vysávačov. V súčasnosti čelíme dileme – vydať sa pri kúpe vysávača klasickou, alebo robotickou cestou?

Klasická cesta

Klasický vysávač ovládame čisto sami manuálne bez veľkej pomoci technológií. Výhodou je, že vysávač ovládate vy sami, sami si teda určujete miesta, ktoré vyčistíte. A taktiež sa dá povedať, že vysávanie je v takomto prípade aj vítanou fyzickou aktivitou a určitým odreagovaním. Klasické vysávače delíme medzi malé ručné vysávače, tyčové vysávače typické tenkou konštrukciou, ktoré sú obratné a skladné. Potom je tu samozrejme ten najklasickejší domáci vysávač, ktorý si zapojíte do elektrickej zásuvky. Pre veľké firmy či hotely je riešením priemyselný vysávač.

Robotická cesta

Moderným riešením v podobe technologického pokroku sú robotické vysávače. Tieto robotické vysávače fungujú aj bez vášho osobného zásahu. Stačí ich naprogramovať a nastaviť na určený režim, čo viete vyriešiť aj prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Výhodou je, že robotický vysávač môže „pracovať“ aj v čase, keď sa nenachádzate doma. Menšou nevýhodou je, že celkový efekt nie je možno tak dôkladný ako v prípade klasického vysávača.

Je to na vašej preferencii

Určite nejdeme tvrdiť, ktorá cesta je pri vysávačoch lepšia. Je to len a len na vašich preferenciách a riešení, ktoré sa vám viac pozdáva, a ktoré vám viac vyhovuje. V každom prípade je dôležité, aby ste vďaka vysávaču mali doma čisto a upratané. A je v podstate jedno, či sa k tomu dopracujete klasickým ručným vysávačom, alebo robotickým vysávačom.

Zdroj obrázku: {Africa Studio} / Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov