Máte už v kúpeľni tento zázrak? Ricínový olej sa postará o vlasy, pleť i bradu

Krása vychádza zvnútra a nesvedčí jej napätie, stres a únava. Znečistené prostredie a hektický spôsob života sa často odrazí aj na našej pleti a vlasoch. Ak hľadáte spôsoby, ako im dodať potrebnú výživu a vrátiť lesk, skúste staviť na prírodných pomocníkov. Dnes sa pozrieme zblízka na zázračné vlastnosti ricínového oleja.

Ricínový olej obsahuje vitamín E, omega-6 mastné kyseliny, proteíny a minerály. Má protizápalové a hojivé účinky. Lokálne zmierňuje bolesť a dokáže udržať v pokožke vlhkosť. 

S čím všetkým si poradí ricínový olej? 

 • Vypadávajúce vlasy – hydratuje vlasovú pokožku a posilňuje vlasové lôžka. Vďaka tomu menej z nich vypadne a vlasy pôsobia hustejšie, zdravšie a lesklejšie. Stačí si ho pravidelne vmasírovať do pokožky, buď na pár minút pred sprchovaním, alebo na celú noc. Ricínový olej je veľmi mastný a hustý, preto počas spánku majte na hlave kúpaciu čiapku. Okrem korienkov myslite aj na končeky a naneste na nich trochu oleja. 
 • Hustejšie obočie, riasy i pánska brada a fúzy – aj keď je odstraňovanie chĺpkov na tele večnou témou (a činnosťou), na niektorých miestach ich rast chceme podporiť. Pomocou malej kefky si na obočie a riasy naneste malé množstvo oleja každý večer. O mesiac uvidíte prvé výsledky. Páni si môžu vmasírovať olej do pokožky na brade dvakrát týždenne. 
 • Lupiny, ekzém, suchá a svrbiaca pokožka – ako sme spomenuli vyššie, ricínový olej pokožku hydratuje. Preto je skvelým bojovníkom v prípadoch, keď je vysušená a svrbí. 
 • Bradavice, akné a infekcie nechtov na rukách a nohách – nemusíte sa báť, že by vám po aplikácii oleja na tieto miesta narástli všade chĺpky. Bradavice potierajte raz denne pokiaľ nezmiznú. Na aknóznu pleť je vhodné zmiešať lyžicu ricínového oleja s polovicou avokáda a naniesť na 20 minút. Je totiž protizápalový a zmierňuje aj bolesti. 
 • Jazvy a strie – jazvy po akné alebo podkožné jazvy, teda strie, budú menej nápadné, ak na nich pravidelne natriete niektorý z olejov, ktorý patrí medzi takzvané regeneračné oleje. Ricínový olej je svojou konzistenciou jedným z favoritov, pretože ho musíte dlhšie vtierať do pokožky, nevsaje ho oblečenie a prenikne do jej hlbších vrstiev. Aby sa mohli tvoriť nové bunky, potrebujú stavebný materiál – proteíny. Proces hojenia lepšie prebieha v hydratovanom prostredí. A keď si to všetko spočítame, ricínový olej spĺňa všetky podmienky. 
 • Vrásky – starnúť by sme mali s gráciou a bolo by skvelé, ak by sa ukončila honba za čo najmladším vzhľadom. Pokožke by sme však nemali odoprieť potrebnú výživu. Kvôli výraznej mastnote odporúčame používať minimum oleja trikrát týždenne na vlhkú pleť – bude sa tak jednoduchšie rozotierať. 

Dáte mu šancu? Ak je vaša odpoveď áno, máme pre vás pripravený jednoduchý recept pre husté a zdravé vlasy. 

Ryžový sprej na vlasy s ricínovým olejom 

Ingrediencie: 

 • 1 čajová lyžička ricínového oleja, 
 • hrsť ryže, 
 • voda. 

Postup 

 1. Ryžu prepláchneme vo vode. 
 2. Umytú ryžu vložíme do misky a postláčame prstami alebo lyžičkou. Potom ju prikryjeme a necháme 1-2 hodiny odležať. 
 3. Do zaváraninovej fľaše nalejeme ryžovú vodu. Zavrieme ju a necháme celú noc fermentovať. 
 4. Hotovú ryžovú vodu nalejeme do fľaštičky na sprejovanie. Pridáme k nej čajovú lyžičku ricínového oleja (môžeme zvoliť svetlý alebo tmavý ricínový olej).  
 5. Pred sprejovaním na vlasy musíme ryžovú vodu s olejom potriasť, aby sa prepojili. Potom ich aplikujeme na vlasy na 30 minút alebo na celú noc a potom ich umyjeme.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov