V špajze mala stále neporiadok! Vypratala ju a prišla s nápadom, ktorý vyriešil všetky problémy

Bežný človek strávi každý deň priemerne 45 minút hľadaním vecí. Ročne takto stratíme celých jedenásť dní! Nehádžme však flintu do žita a namiesto toho sa spoločne pozrime na prácu šikovnej žienky, ktorá svoju chaotickú komoru premenila na kútik s prehľadne uskladnenými potravinami. Poznáte ten pocit, keď idete variť a všetky suroviny, ktoré potrebujete, sú nahádzané celkom vzadu alebo úplne naspodku potravinovej skrinky? Inšpirujte sa jej vychytávkami a na tento pocit rýchlo zabudnete.

  1. Malá špajza pred reorganizáciou vyzerala tak, že potraviny sú usporiadané systémom „halabala“, teda tak, že každá je uložená na mieste, ktoré bolo práve voľné. Police sú v tejto špajze rohové a potraviny skrývajúce sa priamo v rohu sú ťažko dostupné.
  2. Prvým krokom bolo vypratanie celého priestoru. Všetky potraviny uložili do krabíc, aby sa neváľali po kuchynskej linke. Tento proces bol užitočný aj v tom, že vyradili všetky potraviny po dátume spotreby, alebo také potraviny, ktoré nemajú šancu skonzumovať, ale niekomu inému by mohli poslúžiť.
  3. Police pretrela čerstvým náterom bielej farby. Otec jej pomohol odstrániť rohovú lištu z políc a tiež vytapetovať zadnú stenu dekoratívnou tapetou.
  4. Šikovný otecko vyrobil okrúhle police, ktoré je možné otáčať a spoločnými silami ich navŕtali do rohov. Prístup k potravinám je teraz oveľa jednoduchší. Sú z dreva, takže unesú väčšiu záťaž ako ich plastové verzie.
  5. A potom prišla na rad samotná reorganizácia. rozhodla sa využiť sklenené a plastové transparentné nádoby so štítkami z tabuľovej farby, kde môže písať druh uskladnenej suroviny. Všetky potraviny rozdelila do kategórií a tak sú teraz sladkosti na jednej poličke, ryže na druhej, konzervy pekne pospolu, rovnako ako korenia a podobne.
  6. A tu je ešte niekoľko pohľadov na hotovú špajzu. Rozdiel je evidentný, čo poviete? Príjemným bonusom je nielen dekoratívny veniec, ale aj dostatok prázdneho miesta na poličkách.

Fotografie a stránka autorky nápadu / Reorganizácia špajze © Emily / decorchick

ZDIEĽAJ NA: