Starý schátraný 100-ročný dom premenila na luxusné a útulne miesto zároveň, v ktorom by chcel bývať nejeden z nás!

Niektorí ľudia snívajú o precestovaní celého sveta, iní o hviezdnej kariére a napokon sú tu tí, ktorí túžia vytvoriť nádherný domov pre svoju rodinu. S renováciami starých domov má skúsenosti aj Kanaďanka Esther de Wolde, ktorá si kúpila viac ako 100-ročný plesnivý a polorozpadnutý dom. Zariadila ho vo vkusnom klasickom štýle, a tak pôsobí elegantne a útulne zároveň.

Keď dom kupovala, kraľovala tu hrdza, pleseň, škvrny, vodný kameň, zvláštne pachy a zdivočelá záhrada okolo. Terasa pred renováciou nevyzerala vábne. A kuchyňa je na prvý pohľad na zaplakanie – o to krajší bude výsledok po rekonštrukcii! V kúpeľni pokojne mohli natočiť hororový film. Odlupujúca sa omietka, poškodené obklady, pleseň a mnoho prachu… Taká bola realita. Esther aj napriek tomu uvidela v dome potenciál.

Terasa po prerábke – nádherne presvetlený priestor s miestom na oddych, rannú kávu alebo večerné posedenie pri pohári vína. Dýcha pohodou. Už pri vstupe máme pocit luxusu a útulnosti, ako v dobre zariadenom hoteli. Na kráse pridávajú fotografie na stenách ako aj zaujímavé osvetlenie.

Medzi kuchyňu a obývačku vložili jedáleň, kde sa stretáva celá rodina pri chutnom jedle. Dizajn je klasický, s dôrazom na kvalitné drevo, tradičné vzory a dekoratívne prvky. V ich vani by rád relaxoval aj samotný kráľ. Zaujímavé detaily tvorí šachovnicová podlaha a nožičky vane. Spálňa pôsobí romanticky a útulne, no v prvom rade veľmi vzdušne. A zlatý klinec prehliadky je zadná terasa. Hojdačka, ventilátor a okná, ktoré ochránia pred dažďom i silným vetrom tvoria z tejto časti domu najobľúbenejšie miesto domácich.

Z kvalitného, no žalostne zanedbaného základu sa po zásahu láskavej ruky stal dom, v ktorom by si väčšina z nás vedela predstaviť pohodlné bývanie. Inšpirujme sa jeho premenou!


Fotografie © Esther de Wolde

Zdroj/ Renovácia starého domu na útulné bývanie: hometalk | experiencephantom

ZDIEĽAJ NA: