Manželia sa rozhodli dať starému schodisku oblepenému špinavým kobercom nový šat. Takto ho svojpomocne obnovili za 1 týždeň pomocou parkiet!

Schody oblepené kobercom síce môžu tlmiť hluk krokov, ale zároveň nasávajú plno prachu a červotočov. Nie je jednoduché ich vyčistiť a časom na nich vzniknú neestetické škvrny. Skvelým riešením je vlastnoručne zhotovené drevené obloženie schodiska. Tomuto kutilovi a jeho manželke Ginger & The Huth trvala práca iba 1 týždeň a výsledok je perfektný.

Takto postupovali pri renovácii schodiska

  1. Najskôr odstránil starý koberec a všetky svorky, ktoré ho pridržiavali. Potom pílou zrezal nástupnice, ktoré pretŕčali do priestoru. Plánoval totiž vyrobiť nové, drevené nástupnice.
  2. Pokračoval vytvorením jadrových stĺpov na vrchu i na spodku schodiska. Podlaha ani steny neboli úplne rovné, preto sa natrápil pri brúsení, kým všetko do seba zapadlo. Vnútro stĺpov ponechal duté.
  3. Nasledovalo vyrezanie bočných líšt, ktoré presne kopírujú tvar jednotlivých schodov.
  4. Pri obkladaní borovicovým drevom sa manžel s manželkou rozdelili. Zatiaľ čo on rezal, lepil a spevňoval klincami, ona čo najrýchlejšie maľovala zvislú časť schodov. Na stupaje nepoužívali drevené laty, ale drevenú podlahu zloženú z malých kúskov. Chceli sa taktiež vyhnúť maľovaniu po nainštalovaní drevených nástupníc, aby ich nemuseli pracne umývať. V ich prípade išlo o úzke nástupnice (časti, ktoré pretŕčajú za okraj schodu do priestoru), keďže väčšinu plochy schodu zabrala podlaha.
  5. Zábradlie natreli tak, aby ladilo s podlahou na prízemí. A tým bol celý projekt ukončený.

Renovácia schodiska

Zdroj / Vlastnoručná renovácia schodiska: hometalk

ZDIEĽAJ NA: