Ako dopadla rekonštrukcia starého statku v španielských Pyrenejách

Chceli by ste bývať v španielských Pyrenejách? Ak áno, zbystrite pozornosť, porozprávame vám o zrekonštruovanom statku, tzv. „bordas“ práve v týchto horách.

Pozemok sa nachádza konkrétne v oblasti Val d’Aran, ktorá je priam posiata tradičnou pyrenejskou architektúrou. Statok pozostáva z troch hospodárskych budov, ktoré prešli menšou prestavbou – kde to bolo možné, bola zachovaná pôvodná drevená a kamenná konštrukcia. Vonkajšok je z pôvodného kameňa, strecha je bridlicová. Interiér tvorí mix omietky a dreva.

Gazdovský dom a stajňa boli prepojené priechodom, celková plocha pozemku činí vyše 1,5 kilometra štvorcového. Vnútri hlavnej budovy nájdete jedáleň a kuchyňu, obývačku s krbom a výhľadom na hory, na druhom poschodí sa nachádzajú dve spálne a kúpelňa a na vrchnom, treťom, poschodí sa nachádza ešte jedna obrovská spálňa. Stajňa bola prerobená na akýsi mix rekreačnej a hosťovskej miestnosti, prítomný je dokonca aj detský kútik. Barcelona je vzdialená asi tri a pol hodiny autom. A na záver…, tento zrekonštruovaný statok s pozemkom stojí tri milióny eur!

Zdroj / rekonštrukcia starého statku: Foto © Hikarifoto pre nytimes

ZDIEĽAJ NA: