Rekonštrukcia premenila starý španielsky dom na vysnívané bývanie pre mladú rodinu

Niekedy je nostalgia fajn, občas sa však treba dívať dopredu a prispôsobiť sa dobe. Niečo podobné si zrejme povedali aj ľudia z kreatívneho a dizajnérskeho štúdia Egue Y Seta, keď uvideli starý príbytok v španielskom Madride, pochádzajúci ešte z 50. rokov minulého storočia. Pustili sa teda do jeho renovácie a zo starého obydlia so zašlou slávou sa stal moderný, elegantný kvázi-apartmán pre mladú rodinu.
Na svoje si v ňom prídu najmä milovníci kníh, keďže dominantou obývačky je veľká knižnica, pri ktorej sa nebude nudiť snáď nik. Príbytok pozostáva z troch poschodí, z ktorých každé tvorí obdĺžniková miestnosť. Archaickosť nezmizla úplne, keďže napríklad v jedálni sa nachádza stôl, pochádzajúci z Francúzska 19. storočia. Nechýbajú ani štýlové a pohodlné retro kreslá, v ktorých si spomínané knihy môžete užiť.
Práve modernosť je však to, čo na prerábke najviac zaujme. Miestnosti sú svetlé a priestranné, pôsobia stimulujúco a súčasne. Kuchyňa je moderne zariadená, priestory na spanie sú jednoduché, ale za to premyslené – poskytujú priestor a komfort, avšak nie sú „prečačkané“. Kúpeľňa pôsobí taktiež veľmi nadčasovo, no zároveň čistotne a hygienicky, všetko má svoje praktické využitie. Tu by neváhali spať ani králi a kráľovné. Tomu sa povie vydarená rekonštrukcia domu!

Dom v pôvodnom stave

Po rekonštrukciiFotografie © Vicugo Foto

Zdroj / Rekonštrukcia domu z 50. rokov © egueyseta | freshome

ZDIEĽAJ NA: