Rekonštrukcia bytu bez použitia drahých stavebných materiálov a postupov

Ak sa návrhára spýtate, ako ľahko je možné spríjemniť vašu domácu atmosféru, každý z nich vám odpovie, že pomocou tkanín! Textil v interiéri je jednou z najdostupnejších a najefektívnejších dizajnových techník, vďaka ktorým môžete priestor premeniť bez toho, aby ste k tomu potrebovali veľa času a peňazí.

Poďte sa spolu s nami na výhody takejto jednoduchej rekonštrukcie bytu pomocou textilu pozrieť a môžete si potom vyskúšať, ako to funguje v praxi.

Akú úlohu zohráva textil v interiérovom dizajne?

Textilná dekorácia sa používa nielen na dekoráciu domácnosti, ale aj z praktického hľadiska. Použitie textilu je dané jeho výhodami:

  • Robí priestor „kompletným“.
  • Vytvára útulnú atmosféru. Obklopení vankúšmi, prikrývkami a závesmi sa budete cítiť pohodlnejšie.
  • Transformuje miestnosť. Rovnaká miestnosť s rôznym textilom bude vyzerať úplne inak.

Úlohu textilu v interiéri by ste pre jeho obrovské výhody nemali podceňovať, takže ak si chcete vytvoriť harmonický priestor, určite použite kvalitné textilné prvky, kde medzi tie najobľúbenejšie v interiéri patria bavlna aj viskóza.

Bavlna

Ekologické zloženie, príjemná textúra, trvanlivosť, jednoduchá starostlivosť, obrovský výber farieb robí z kvalitnej bavlny ideálnu voľbu ako textil do akejkoľvek miestnosti. Záclony, obliečky na vankúše, posteľná bielizeň sú ušité najčastejšie z prírodnej bavlny. Môžete ňou ozdobiť aj steny alebo nábytok.

Viskóza

Viskózová tkanina sa v závislosti od zloženia stáva podobnou hodvábu, vlne, pletenine alebo ľanu. Pomocou skrútených viskózových nití je látka pevná, veci z nej sú krásne a „bohatého“ vzhľadu. Táto tkanina má dokonca zvýšenú odolnosť proti opotrebovaniu, vďaka čomu sa využíva nielen ako podšívka v oblečení, ale aj pri interiérovom zariadení.

Ak sa do pevnej viskózy pridá bavlna, tkanina sa stane hustejšou a vydrží dlhšie. Vďaka pridaniu polyesteru je tkanina na dotyk „mastná“ a pevná. Elastan dodáva zasa viskóze pružnosť, vďaka ktorej sa materiál dobre rozťahuje.

Všímajte si preto okrem farby aj zloženie a uvidíte, že zmena interiéru bude s týmito všestrannými textíliami jednoduchá.

Zdroj obrázka: Kovtun Anastasiia/Shutterstock.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov