Rekonštrukcia bytového jadra vykúzli v paneláku wellness centrum

Pri plánovaní rekonštrukcie bytového jadra máte možnosť premeniť svoju kúpeľňu na luxusné domáce wellness centrum. Architekti pri tvorbe návrhov kúpeľní čoraz častejšie využívajú moderné materiály a moderné dizajnové riešenia. V súčasnosti sa veľkej obľube tešia asymetrické vane so širokým plochým dnom. Tie umožňujú striedať pohodlný kúpeľ so sprchovaním vďaka kombinácii s vaňovou zástenou.

Moderné vane sa vyrábajú z moderných materiálov, akými sú akrylát a liaty mramor, ktoré sú veľmi trvanlivé a nenáročné na údržbu. Vďaka vlastnostiam týchto materiálov si v rámci rekonštrukcie kúpeľne môžete vaňu i sprchovací kút vylepšiť rôznymi doplnkami, ktoré Vašu kúpeľňu premenia na moderné rodinné wellness centrum. Ukážkou takého vylepšenia sú napríklad hydromasážne systémy, ktoré je možné inštalovať do akrylátových vaní vystužených polyuretánovou penou a vo forme hydromasážnych panelov aj do sprchovacích kútov.

Expertom na výrobu akrylátových vaní v Česku i na Slovensku a súčasne aj ich najväčším výrobcom je firma RAVAK, takže ak budete rekonštruovať bytové jadro, pri návrhu kúpeľne využijete pravdepodobne pre kúpeľňové vybavenie i pre výber skriniek do kúpeľne práve výrobky tejto značky.

Keď si pre rekonštrukciu kúpeľne vyberiete väčšiu či menšiu akrylátovú vaňu, máte viacero možností ako si ju vylepšiť a vytvoriť z nej domáce relaxcentrum pre celú rodinu.

Hydromasážne systémy sa rozdeľujú na vodné a vzduchové, čiže perličkové. Vodná masáž je vhodná na relaxáciu po športových a fyzických výkonoch a urýchľuje liečbu zdravotných problémov. Hydromasáž masíruje svalstvo prúdmi vody, ktoré pod hladinou vytvára vodné čerpadlo. Vzduchová masáž je založená na pôsobení tlaku vzduchu, ktorý tryskami menšieho priemeru vháňa do vane kompresor. Vzduchová masáž má relaxačné účinky a zaisťuje prekrvenie pokožky. Obidva masážne systémy je možné spojiť do jedného kombinovaného systému. Na slovenskom trhu je dostupný jediný kombinovaný systém, ktorý spája výhody vodnej a vzduchovej masáže – systém Whisper od RAVAKu.

Chromatoterapia je založená na terapeutickom pôsobení farebných podhladinových svetiel, ktoré dokážu ozvláštniť kúpeľ aj priestor kúpeľne. Systém chromatoterapie je možné nainštalovať do väčšiny akrylátových vaní.

Značka RAVAK na slovenskom trhu ponúka samostatný balíček chromatoterapie H2O Color, ktorý je možné inštalovať bez ohľadu na typ použitého hydromasážneho systému.

Termostatické vodovodné batérie regulujú teplotu vody na úrovni akú na začiatku nastavíte, aj keď prúd vody niekoľkokrát zastavíte a znova pustíte. Termostatické vodovodné batérie udržia stabilnú teplotu vody aj v prípade zmeny tlaku v potrubí, takže pri poruche prívodu studenej vody ihneď odstavia horúcu vodu, aby Vás neobarila. Termostatické vodovodné batérie majú aj blokačné tlačidlo, ktoré bráni spusteniu vody teplejšej ako 38° C.  Vďaka tejto technológii dosiahnete aj výrazné úspory vody a energií.  Termostatické vodovodné batérie sú veľmi užitočné hlavne v sprchovacích kútoch, kde bránia náhlej zmene teploty vody, spôsobenej nechtiac v dôsledku náhodného pohybu páky batérie pri sprchovaní v obmedzenom priestore.

Sprchovací kút si v rámci rekonštrukcie kúpeľne môžete tiež vylepšiť inštaláciou hydromasážneho panelu v kombinácii s ručnou sprchou a pevnou sprchovou hlavicou s prúdom vody typu “rain” alebo “vodopád”.

Keď pri rekonštrukcii bytového jadra využijete pre zariadenie kúpeľne moderné materiály a technológie, získate prerábkou kúpeľne moderné relaxačné centrum, ktoré ocení celá Vaša rodina.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov