Recept na veľkonočné mrkvičky plnené šalátom

Na Veľkú noc, kedy sa všetko opäť prebúdza k životu a všetko kvitne, aj naše žalúdky si po ťažkých zimných jedlách žiadajú obmenu. Veľkonočné pohostenie býva väčšinou ľahké a obsahuje mnoho zeleniny a zeleninových produktov. Samozrejme, k poriadnej hostine patrí aj mäso či zákusky, v tomto článku sa však zameriame na tú zdravšiu časť. Predstavuje návod na originálne a utešené servírovanie vašich obľúbených šalátov, ktoré sa určite všetkým vašim hosťom zapáči. Veľkonočné mrkvičky, ktoré v skutočnosti nie sú mrkvami, ale chutným chrumkavým cestom naplneným šalátom, nás zaujmú nielen svojím vzhľadom, ale aj chuťou!

Ingrediencie:

  • lístkové cesto,
  • 1 vajíčko vyšľahané s lyžičkou vody,
  • žlté a červené potravinárske farbivo,
  • 1-2 šálky vášho obľúbeného šalátu (odporúčame vajíčkový alebo šunkový),
  • zväzok čerstvej petržlenovej vňatky alebo kôpru.

Postup

1. Najprv si trúbu predhrejeme na 200°C. Lístkové cesto si nakrájame na 6 dlhých pásov. Z nich si vyvaľkáme dlhé hady, ktoré následne jeden po druhom obalíme okolo formy v tvare kužeľa. Nesmieme ich zabudnúť potrieť vajíčkom.

velkonocne mrkvicky plnene salatom 1

velkonocne mrkvicky plnene salatom 2

2. Zmiešame žlté a červené potravinárske farbivo, aby nám vznikla pekná oranžová. Tou potom potrieme pripravené „mrkvičky“. Ak nechceme používať farbivo, nie je to nutnosťou, postačí aj vajíčko. Avšak s farbivom vyzerajú mrkvičky určite presvedčivejšie!

velkonocne mrkvicky plnene salatom 3

velkonocne mrkvicky plnene salatom 4

3. Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie/alobalom asi 6 až 8 minút, až pokým cesto nie je zlatohnedé. Necháme chvíľu vychladnúť a potom opatrne odstránime z formičiek.

velkonocne mrkvicky plnene salatom 5

velkonocne mrkvicky plnene salatom 6

4. Na záver každú mrkvičku naplníme zvoleným šalátom. Ozdobíme ešte listami šalátu alebo steblami vňatky či kôpru a môžeme podávať! Toto veselé veľkonočné jedlo sa určite bude vynímať na každom stole.

velkonocne mrkvicky plnene salatom 7

Zdroj / Veľkonočné mrkvičky plnené šalátom: hungryhappenings

Maria Vagovicova

ZDIEĽAJ NA: