Domáce krémové mascarpone pripravíte z 2 ingrediencií

Mascarpone je skutočne malým zázrakom – dodáva jemnosť a lahodnosť tým najlepším dezertom, ako je tiramisu alebo cheesecake, ale je aj vhodným základom pre domácu zmrzlinu, vylepší ovsenú kašu alebo si ho môžete vychutnať s medom, vanilkou a čerstvým ovocím. A ak chcete vyskúšať niečo nové, zmiešajte ho s bylinkami a naplňte ním ravioly.

Keďže je mascarpone hustou, krémovou a často nie lacnou surovinou, iste vás i vašu peňaženku poteší extrémne jednoduchý recept, pri ktorom si nezašpiníte polovicu riadov v kuchyni. Budete potrebovať len dve ingrediencie, 10 minút práce a poriadnu dávku trpezlivosti, kým bude cez noc odpočívať v chladničke. Na druhý deň ráno vás už bude čakať hotová pochúťka, ktorou môžete naplniť palacinky či natrieť vianočku. Domáce mascarpone jednoducho zjemní akúkoľvek maškrtu.

Ingrediencie:

  • 2 poháre 40% smotany na šľahanie,
  • 1 lyžica citrónovej šťavy.

Postup na domáce mascarpone

1. Do kastróla vylejte smotanu.

recept na domace kremove mascarpone z 2 ingrediencii hotove za 10 minut 2

2. Pomaly ju zahrievajte po teplotu okolo 82 °C. Zmes udržiavajte na tejto teplote po dobu troch minút, potom pridajte lyžicu citrónovej šťavy a opäť udržujte pri 82 °C približne 3 minúty.

recept na domace kremove mascarpone z 2 ingrediencii hotove za 10 minut 3

3. Zmes zložte zo sporáku a nechajte ju vychladnúť na izbovú teplotu. Potom ju preložte do cedníka, ktorý vyložíte plátnom (použite aj 3 vrstvy) a nechajte v chladničke cez noc odtiecť srvátku do hrnca.

recept na domace kremove mascarpone z 2 ingrediencii hotove za 10 minut 5recept na domace kremove mascarpone z 2 ingrediencii hotove za 10 minut 4

4. Hotové homemade mascarpone ihneď spotrebujte.

recept na domace kremove mascarpone z 2 ingrediencii hotove za 10 minut 1Zdroj / Domáce mascarpone: food52.com

zk

ZDIEĽAJ NA: