Jednoduchý a obľúbený recept na čokoládové brownies z 5 ingrediencií

Príprava trvá približne 3/4 hodinu a je skutočne ľahká, takže ho zvládne naozaj každý z nás, aj tí menej zdatnejší v kuchyni. Navyše je to ideálny dezert na rodinné posedenie po obede či na piknik s priateľmi. Čokoládu má predsa každý rád, takže touto pochúťkou iste nikdy nič nepokazíte!

recept na jednoduche cokoladove brownies 1

Ingrediencie na jednoduché čokoládové brownies:

  • 200 g horkej čokolády,
  • 250 g masla,
  • 4 vajcia,
  • 100 g múky,
  • 100 g cukru.

Postup

1. Maslo a čokoládu roztopíme na miernom ohni. Proces musíme sledovať, aby sme čokoládu z ohňa odstavili v správnom momente, keď je už celkom rozpustená a s maslom tvorí homogénnu zmes.

recept na jednoduche cokoladove brownies 2

2. Necháme vychladnúť a pripravíme si vajcia, múku a cukor, ktoré dohromady zmixujeme. Potom pridáme aj čokoládu a zmiešame dohromady.

recept na jednoduche cokoladove brownies 3

3. Pripravíme si plech (netreba mazať) a hotové cesto doň vylejeme.

recept na jednoduche cokoladove brownies 4

4. Pečieme v trúbe predhriatej na 180°C asi po dobu 30 minút. Čas pečenia je však individuálny, preto nezabudnime skontrolovať stav cesta špáradlom (keď sa naň hmota nelepí, koláč je hotový).

TIP: Pozrite si vstavané rúry na pečenie Mora s prednastavenými programami pečenia, vďaka ktorým si môžete uložiť až 8 vlastných receptov. Zásluhou vnútorného zaobleného tvaru umožňujú ideálnu cirkuláciu vzduchu a rovnomerné prepečenie zo všetkých strán. Jedlo tak bude na povrchu chrumkavé a zároveň vnútri šťavnaté.

recept na jednoduche cokoladove brownies 5

5. Najlepšie je ho skladovať v chladničke. Na záver môžeme hotový koláč ozdobiť cukrom, nastrúhanou čokoládou, džemom, šľahačkou, orechmi… čímkoľvek, čo nám chutí. A najlepšie chutí s pohárom čerstvého mlieka!

recept na jednoduche cokoladove brownies 6Zdroj / Jednoduché čokoládové brownies: foodclub-ru

Maria Vagovicova

ZDIEĽAJ NA: