Úžasné realisticky vyzerajúce výšivky, ktoré vyzerajú ako maľby

Ľudí stále fascinujú rôzne staré remeslá, ktoré prežili stovky rokov a nič ich doteraz neprekonalo. Techniky, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu a ktoré z bežných postupov robia niečo výnimočné. Do tejto kategórie môžeme rozhodne zaradiť aj čínske výšivky na hodváb. Možno sa pri pohľade na obrázky budete dušovať, že ide o klasické maľby. No ak sa zadívate pozornejšie, zistíte, že to sú realisticky vyzerajúce výšivky.

Opäť sa potvrdilo, že majstri z Číny sú jednoducho jednotky v tejto umeleckej činnosti. Nádherne prepracované detaily sú to, čo robí z týchto výšiviek unikátne diela. Farebné ľalie, ktoré akoby práve niekto natrhal a vložil do vázy, či neuveriteľne reálne vyobrazenia zvierat. Rovnako výnimočne vyzerajú aj poľné kvety vlniace sa vplyvom vetra. Dá sa niečo také zachytiť inak ako maľbou alebo fotografiou? Očividne sa to . Na vyšívanie sa používajú jednofarebné hodvábne látky a nite, ktoré sa rozdelia na viacero prameňov. Len tak sa docieli autentický vzhľad spomínaných predlôh.

Vyšívanie na hodváb nie je krátkodobá záležitosť. Predstavte si, že sa priložíte k práci, no kvôli drobným detailom pri nej nevydržíte sedieť príliš dlho. Preto sa niet čomu čudovať, že približne po 15 minútach vyšívania s tým musí človek prestať, aby si oddýchli jeho oči, ruky a chrbát. Viete si potom vyrátať, koľko trvá vyšitie kytice kvetov? Nuž, určite to nebude pár hodín alebo dní. Je preto pochopiteľné, že hodvábne látky s takýmito výšivkami sú vysoko cenené. Musíte uznať, že toto je jednoducho nádhera, ktorú nedokáže vytvoriť len tak hocikto. Preto pred všetkými, ktorí tieto špeciálne techniky ovládajú a zachovávajú tradičné umenie, klobúk dole!Zdroj / Realistické výšivky, ktoré vyzerajú ako maľby: livemaster

ZDIEĽAJ NA: