Umelkyňa maľuje úžasné realistické portréty zvierat. Naučila sa to sama!

Fotorealistické maľby sú dnes pomerne častým javom, vždy sa však nájde dielo, ktoré svojou detailnosťou a vernosťou originálu dokáže uchvátiť. Nie každý totiž dokáže štetcom či ceruzou dôveryhodne zachytiť realitu. Nemka Franziska Treptow však do tejto skupiny šikovných ľudí nepochybne patrí.

Ako samouk sa venuje predovšetkým stvárňovaniu zvierat – žijúcich na súši, lietajúcich v oblakoch aj skrývajúcich sa pod vodnou hladinou. Jej majstrovským dielom je detailný záber na leoparda. Na tejto maľbe môžete vidieť každý jeden chlp na tvári tejto šelmy, dokonca aj lesk v jej očiach. Človek, ktorý by vopred nevedel o čo ide by si mohol myslieť, že sa jedná o fotografiu. A právom, Franziskina maľba akoby z oka vypadla svojej predlohe.

franziska-treptow-fotorealisticke-malby-1 franziska-treptow-fotorealisticke-malby-2 franziska-treptow-fotorealisticke-malby-3 franziska-treptow-fotorealisticke-malby-4 franziska-treptow-fotorealisticke-malby-5 franziska-treptow-fotorealisticke-malby-6 franziska-treptow-fotorealisticke-malby-7 franziska-treptow-fotorealisticke-malby-8 franziska-treptow-fotorealisticke-malby-9

Stránky umelkyne / Realistické portréty zvierat: franziskatreptow | Instagram

ZDIEĽAJ NA: