Realistické kresby tohto umleca Vám vyrazia dych

Taliansky talentovaný ilustrátor a grafický dizajnér Marcello Barenghi kreslí neuveriteľné realistické predmety každodennej potreby, ktoré sú na prvý pohľad nakreslené akoby v trojrozmernom rozmere a to pomocou pasteliek a občasného vylepšenia pomocou fixiek alebo akvarelu. Každý výkres má umelec nakreslený približne za 4 až 6 hodín.

Marcello Barenghi sa narodil v Miláne v roku 1969. Ako dieťa ukázal veľké umelecké schopnosti, keď mal iba 9 rokov spravila naň dojem Leonardova Mona Lisa a snažil sa ju reprodukovať. V 80. rokoch Marcello objavil farebné ceruzky, vtedy pocítil potrebu naučiť sa inú techniku​​, ktorá by mu umožnila pokryť veľké plochy, tieňovanie a vyhnúť sa zrnitému vzhľadu pastelkami. Medzitým v škole začal kresliť pomocou farebnej ceruzky a to bol jeho začiatok techniky s temperovými, vodovými farbami a modelovania z hliny. V roku 1985 objavil airbrush, ktorý mu umožnil zlepšiť štruktúru a úroveň jeho ilustrácií. V neskorých 80. rokov, zatiaľ čo navštevuje školu umenia v Miláne, Marcello Barenghi spoznal ďalších umelcov, ktorí ovplyvnili jeho vzdelanie. Marcello v súčasnej dobe žije a pracuje v Miláne.

Zanechajte nám v komentári názor, ako sa Vám páčia jeho diela, ako na obrázkoch, tak aj v procese tvorby vo videách.

Úžasné realistické kresby

Marcello Barenghi 1 Marcello Barenghi 2

Marcello Barenghi 11 Marcello Barenghi 7 Marcello Barenghi 13 Marcello Barenghi 4

 

Marcello Barenghi 5 Marcello Barenghi 8

 

Marcello Barenghi 3 Marcello Barenghi 12 Marcello Barenghi 6 Marcello Barenghi 9 Marcello Barenghi 10 Marcello Barenghi 14 Marcello Barenghi 15Viac videí nájdete na Marcellovom YouTube kanále

Zdroj: fb/marcellobarenghimarcellobarenghi [via: amusingplanet]

ZDIEĽAJ NA: