Vytvára impozantné diela z tisícov gombíkov. Sú nádherné!

Umelecké dielo môžete vytvoriť z rôznych obyčajných vecí. Príkladom je aj v New Yorku pôsobiaca umelkyňa Ran Hwang. Z krajčírskych gombíkov a korálok vytvára impozantné umelecké diela. Umelkyňa prirovnáva proces pribíjania milióna gombíkov klinčekmi do steny k meditácii mnícha. Obe činnosti ukrývajú v sebe rutinu a výsledkom je niečo čarovné.

Navyše Ran Hwang používa tisíce klinčekov v rôznych líniách a tým vytvára ohromné trojrozmerné obrazce. Podsvietením jeho diel vznikajú neobyčajné obrazy ako je napríklad krištáľový luster pokrytý pavučinami. Na menších dielach pracuje až 3 mesiace.

Navštívili by ste jej kreatívnu galériu?

Ran Hwang umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 1a Ran Hwang umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 3 Ran Hwang umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 4 umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 4a umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 5 umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 6a umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 6 umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 2 umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 7 umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 7aumelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 9 umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 8 umelecke diela vytvorene z gombikov, koralkov a kolikov 8aStránka umelkyne Ran Hwang: Ran Hwang

Miroslava Kubíková

ZDIEĽAJ NA: