Rady a tipy ako upratať kúpeľňu rýchlo a jednoducho

Dajme si ruku na srdce, udržať poriadok v kúpeľni je niekedy priam heroický výkon. Niet sa ani čomu diviť, používame ju prakticky takmer nonstop. Začíname aj končíme v nej náš deň a zastavíme sa v nej aj niekoľkokrát denne. A keď to navyše vynásobíme počtom členov v domácnosti, výsledné číslo by bolo určite viac než zaujímavé. Ak však v kúpeľni nechcete stráviť približne rovnaký čas upratovaním, ponúkame vám niekoľko užitočných rád, vďaka ktorým si uľahčíte prácu.

Základom je prevencia

Ak sa pýtate, či vôbec existuje kľúč ku nepretržite upratanej kúpeľne, naša odpoveď vás určite poteší. Jedným z hlavných bodov je prevencia. Dbajte na to, aby bolo umývadlo a tiež vodovodná batéria vždy žiarivo lesklé. Ako na to? Pomôžu vám napríklad produkty s nano povrchom, vďaka ktorým sa všetky nečistoty spoločne s kvapkami vody na seba nabaľujú a spoločne stekajú, dôsledkom čoho vám nehrozí žiadne usadzovanie nečistôt či plesní. Výhodou je tiež to, že eliminuje vznik vodného kameňa, vďaka čomu bude vaše umývadlo nielen hygienicky čisté, ale aj krásne na pohľad.

Náš tip: Pri čistení nezabúdajte ani na toaletu. Tá by mala byť vždy hygienicky čistá a ideálne aj voňavá. Ideálnym pomocníkom je pre vás značka Domestos. Nezáleží na tom, či vás zaujme čistiaci gél alebo Domestos wc blok, s výsledkom určite budete nadmieru spokojní.

Všetko nepotrebné musí ísť preč

Ak máte umývadlo a batériu vyčistené a ošetrené, vrhnite sa na poličky nad umývadlom. Ruku na srdce, naozaj všetko, čo sa na nich nachádza potrebujete? Poriadne sa zamyslite a nechajte tam len to, čo naozaj pravidelne používate. Máme na mysli zubnú kefku, pastu, hrebeň či obľúbený krém. Všetko ostatné musí ísť do skrinky. Preplnené priestory totiž vždy pôsobia chaoticky a neupravene, všetko navyše preto vždy radšej odkladajte.

Organizér vám uľahčí čas aj upratovanie

Ak sa pýtate, kam naukladať všetky tie deodoranty, rúže, laky na vlasy či dózy so všemožnými krémami, riešenie je viac než jednoduché. Uloženie do skrinky je síce v poriadku, no časom sa z neho môže stať neporiadok. Veci napriek najvyššej snahe nebudú tak veľmi prehľadné a tak skôr či neskôr skĺznete do neporiadku. Ideálnym riešením preto môžu byť práve rôzne organizéry. Ide o praktické priečinky, vďaka ktorým bude mať všetko svoje miesto, čo iste oceníte aj pri rannom zhone. Takéto organizéry rozdelia zásuvku na viacero menších políčok, vďaka čomu zostane všetko na svojom mieste.

Uteráky a osušky

Aj vám sa už stalo, že v kúpeľni sa zrazu naraz ocitlo akosi veľa uterákov a osušiek? Tak s tým veľmi rýchlo prestaňte. Používajte naraz vždy len zopár kúskov. Vytriediť by ste mali aj tie, ktoré už nie ú zrovna v dobrej kondícií. Ž vám je ľúto ich vyhodiť? Nerobte to, existujú aj iné možnosti. Darovať ich napríklad môžete do útulku, kde vedia ešte poslúžiť na dobrú vec. Ďalšou radou je, že uteráky nikdy neskladujte v kúpeľni. Tá je totiž známa svojou vlhkosťou a teplom, dôsledkom čoho môžu veľmi rýchlo zatuchnúť.

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov