Quiet Book – ručne šitá kniha pre deti plná zábavy | DIY nápady

Poznáte Quiet book? Úžasná to vec, ktorú ocení nejedna mamina a zabaví nejedno dieťa. Quiet book je ručne šitá kniha pre deti vyrobená z látky alebo filcu, no obsahuje aj mnoho ďalších doplnkov ako zipsy, klasické aj suché, šnúrovačky, rôzne zapínania, či gombíky.

Ak hľadáte niečo čím zaujať alebo zabaviť svoje dieťa, táto kniha presne plní tento účel! Deti v nej nájdu rôzne zábavné aktivity, aby sa na chvíľu v tichosti („Quiet“) zahrali. Jednotlivé aktivity obsahujú skrytý didaktický zámer a to v precvičovaní  u detí koordináciu oko-ruka, jemnej motoriky, zraku, sluchu a hmatu, poznávaním farieb, tvarov, zvieratiek a iných vecí, zároveň podporujú u deti zvedavosť a samotné myslenie. Tieto handmade knihy sa poväčšine vyrábajú tématicky (napr. zvieratá, varenie a pečenie, autá, farby, geometrické tvary, čísla a počítanie a podobne) alebo sa môže vytvoriť mix. Lebo všetko čo sa nám zdá bežné, je pre deti neprebádané.

Unikátnu knihu plnú veselosti môžete využiť kdekoľvek, či už v čakárni alebo na cestách autom, vlakom či lietadle. Knihy však obsahujú aj malé časti, preto odporúčame aby ste sa hrali spolu s deťmi;]

Quiet Book

ZDIEĽAJ NA: