Provensálsky štýl bývania na poľský spôsob v byte s rozlohou 60 m²

Túžite po interiéri v provensálskom štýle? Práve pre vás je určená táto dávka inšpirácie. Doriz pragmatic design má na svedomí zariadenie tejto domácnosti a nie tvrdí, že provensálsky štýl je romantický, jemný, ale môže byť prezentovaný aj v novej, dynamickejšej forme. Čerstvé, naturálne – o čom svedčí aj kuchyňa plná byliniek a kvetín, ktoré pekne vynikajú na pozadí bielych skriniek – a tiež unikátne, vďaka dobre premysleným detailom. Zaslúži si pozornosť a veríme, že vás aj inšpiruje. Tak si pripravte šálku dobrej kávy a vycestujte s nami do Provensálska na poľský spôsob.

Čierne industriálne lampy udávajú charakter inak čisto bielej kuchyni, ani nie tak svojou farbou a prevedením, ale skôr veľkosťou. Malé detaily a praktickí pomocníci v čiernej farbe tento výstrelok zjednocujú do harmonického celku.

Obývacia izba s jedálňou nesie charakteristické znaky provensálskeho štýlu, ale miestami akoby v modernejšej podobe. Sú elegantné, romantické a veľmi originálne vďaka šikovne vybraným doplnkom, ako závesné svietidlo nad stolom, kvety na stolíku alebo starodávnej typografii. Otvorený priestor má tú výhodu, že napĺňa rovnakú funkciu ako dva samostatné uzavreté priestory a súčasne zvyšuje maximálne využitie plochy, ktorú byt ponúka a pôsobí slobodne a útulne.

V jedálni sú dekoratívnym prvkom hlavne krásne stoličky, najmä ich chrbáty. Takýto druh detailov dodáva interiéru luxusný, originálny a elegantný nádych. Viacfarebné kvety orchidey na stole prinášajú do interiéru svieži závan prírody a zároveň romantickú atmosféru.

V domácej pracovni sa toho deje naozaj veľa! Nachádzame tu veľa rôznych vzorov a tvarov, každý kút miestnosti je vyplnený dekoráciami alebo nábytkom. Vzorovaný koberec dodáva dynamiku, vďaka čomu provensálsky štýl posúvame do novej dimenzie. Všimli ste si, že na kresle pri stole je podobný motív? Pracovný stôl poskytuje veľa priestoru na prácu ale do istej miery slúži aj ako dekoratívny prvok, pretože na sebe nesie veľa fotografií v rozličných rámoch. Pútavá na pohľad je aj veľká kvetina s ružovými pukmi v dekoratívnom kvetináči.

Spálňa za zvyškom domácnosti nezaostáva. Priestor prekypuje životom a tlmené farby poskytujú upokojujúcu atmosféru, ktorá však vďaka množstvu doplnkov nepôsobí nudne. Jeden z najvýraznejších a najzaujímavejších dizajnových prvkov sú visiace srdcia, ktoré zdobia strop. Dekoratívne závesy, farebné vankúše i samotný rám postele a výstava rodinných fotografií na parapete sú detaily, ktoré vytvárajú harmonický priestor prešpikovaný rodinnou pohodou.

V kúpeľni nás čaká posledný „wow efekt“ v podobe dekoratívnej steny. Ako sa vám páči kombinácia snehovobielej, fialovej a hnedých doplnkov?

Fotografie / Interiér v provensálskom štýle © doriz | mbialkowska.pl

ZDIEĽAJ NA: