Príjemný jesenný relax vďaka rybačke

Posedenie na brehu jazera poskytuje aktívny oddych, skvelo uvoľní myseľ a zharmonizuje emócie. Nie náhodou rybári považujú rybolov za hobby, ktoré človeku dopraje plnohodnotný relax v krásnom prírodnom prostredí.

zdroj: pixabay.com

Jesenná príroda ponúka veľký priestor na aktívny oddych a na plnohodnotné trávenie voľného času vonku. Rybolov si v našich končinách získava stále viac prívržencov, ktorí milujú zeleň, vodu a vodné živočíchy. Na rybačke sa možno zbaviť stresu a navyše si z nej, okrem ulovených rýb, priniesť domov aj pekné zážitky. V našich sladkovodných jazerách sa dobre darí mnohým druhom rýb. Od kaprov a úhorov, cez hlavátky a šťuky, až po zubáče a sumce. A keďže rybie mäso obsahuje veľa kvalitných živín, v dostatočnom množstve by ho mal konzumovať každý, kto chce urobiť niečo pre svoje zdravie – všetko pre vlasy, nechty či pokožku.

Posedenie pri jazere

Trávenie voľného času v prírode má aj skvelé terapeutické účinky. Skúsení rybári si obľúbili najmä jazerá v nižších polohách, pretože sú bohaté na vegetáciu a vyskytuje sa v nich oveľa viac živočíchov, než v jazerách vo vyšších zemepisných pásmach. Ryby je možné chytať takmer v každom počasí. Stačí mať tradičné rybárske potreby – prúty, navijaky, háčiky, stojany na udice, sieťky a signalizátory, prípadne rybárske člny. Rybolov patrí medzi hobby, ktoré si nachádza stále viac priaznivcov aj medzi ženami. Dnes nie je nič neobvyklé vidieť pri vode manželské páry aj s deťmi, teda kompletné rybárske rodiny. Rybačka je krásna v každom ročnom období, len na jeseň je potrebné sa na ňu dobre pripraviť a vziať si so sebou všetko, čo je dôležité. Aj počas babieho leta je možné na brehu jazera pri rybolove plnohodnotne relaxovať – zharmonizovať svoje telo aj myseľ.

Čaro babieho leta

Každý rybár na jesennej rybačke potrebuje teplé nepremokavé odevy a vhodnú obuv. Pre dospelých sú ideálne rybárske čižmy a pre deti kvalitná detská obuv s nešmykľavou podrážkou. Čo sa vrchných zvrškov týka, nohavice a bundy je potrebné v tomto ročnom období voliť zateplené. Aj spodné oblečenie má byť kvalitné – ideálne z funkčných materiálov, ktoré dobre zadržiavajú teplo. Ak je v septembri prijateľné počasie, rodina môže stráviť pri vode aj niekoľko dní. Potrebuje však stabilný a primerane veľký bivak z nepremokavého materiálu. Dobré je, ak sa dvere bivaku dajú otvárať aj z vrchnej časti, aby bolo počas bivakovania zaistené primerané vetranie. A podlaha bivaku by mala byť opatrená elastickými pútkami, aby sa dala dokonale vypnúť aj na nerovnom teréne. Medzi dôležité doplnky bivaku patria spacie vaky, stoličky a skladací stolík, ktoré sa dajú jednoducho prenášať a skladovať.

zdroj: pixabay.com

ZDIEĽAJ NA:

Zapojte sa do diskusie. Vaše názory sú vítane!

komentárov